Frank Sinatra anısına üç özel konser

Frank Sinatra anısına üç özel konser

Amerikalı şarkıcı Frank Sinatra, ölümünün 20. yıldönümünde İstanbul, İzmir ve Ankara’da üç özel konserle anılacak.

Haberin Devamı

Dünyanın her yerinde caz denildiğinde ilk akla gelen isimlerden biri olan Amerikalı şarkıcı Frank Sinatra, ölümünün 20. yıldönümünde İstanbul, İzmir ve Ankara’da üç özel konserle anılacak. ‘Tribute to Frank Sinatra’ başlıklı projede Sinatra’yla özdeşleşmiş ‘Fly Me to the Moon’, ‘Cheek to Cheek’, ‘My Funny Valentine’, ‘New York New York’ ve daha pek çok ölümsüz caz standardı, sanatçıya yakışır bir işitsel ve görsel şölen halinde izleyicilere sunulacak.

Neredeyse kendi ismi bir müzik türü olarak kabul edilen Frank Sinatra’nın kalplere ve kulaklara kazınan sesine, enerjik yorumuyla son dönemin en gözde caz şarkıcılarından Esra Zeynep Yücel hayat verecek. Cazın köşe taşını oluşturan parçaları ülkemizin en önemli caz müzisyenlerinden gitarist-besteci Önder Focan yönetiminde; saksofonda Yahya Dai, piyanoda Kaan Bıyıkoğlu, kontrbasta Ozan Musluoğlu ve davulda Ekin Cengizkan’dan oluşan orkestra seslendirecek.

Romantik vokal tavrına karşın mizahi sahne duruşuyla popüler müzik tarihinin ikonik figürlerinden biri olan Sinatra’nın anılacağı ‘Tribute to Frank Sinatra’ konserlerinde dünyaca ünlü caz vokalisti Lena Seikaly de konuk sanatçı olarak sahnede olacak.
‘Tribute to Frank Sinatra’ konserleri 6 Aralık’ta İstanbul Zorlu PSM, 7 Aralık’ta İzmir Suat Taşer Tiyatrosu’nda, 12 Aralık’ta ise Ankara MEB Şûra Salonu’nda.

Haberle ilgili daha fazlası: