'Dönüşen Şehir' Gaziantep'te yürüyüşe davetlisiniz!

Dönüşen Şehir Gaziantepte yürüyüşe davetlisiniz

'Dönüşen Şehir, Gaziantep' projesinin tanıtımı, 21 Aralık 2019 Cumartesi 15.00’te Gaziantep Sanat Merkezi’nde halka açık bir etkinlikle gerçekleştirilecek.

Haberin Devamı

Şehir ve dönüşüm temalı bir araştırma ve üretim atölyesi olan 'Dönüşen Şehir, Gaziantep', Kültür İçin Alan’ın desteği ve Gaziantep Mimarlar Odası işbirliğiyle ekim ve kasım aylarına yayılan iki oturumda gerçekleşti. Sanatçı ve araştırmacı Serkan Taycan yürütücülüğünde gerçekleşen atölyeye farklı disiplinlerden 10 kişi katıldı. Atölyede, Gaziantep'in son yüz yıldaki dönüşümü seminerler ve tartışmalarla çok boyutlu bir şekilde incelenerek, bu dönüşümü takip eden bir yürüyüş rotası ve rotanın haritası tasarlandı. Rotayı yürüyenlerin kentin dönüşümünü bedensel olarak tecrübe etmeleri ve bu yolla kentle derinlikli bir iletişim kurmaları hedefleniyor.
Moderatörlüğünü atölye yürütücüsü Serkan Taycan'ın yapacağı etkinlikte, İstanbul Bilgi Üniversitesi Sanat ve Kültür Yönetimi bölümünden Asu Aksoy, Gaziantep Üniversitesi Sosyoloji bölümünden Mehmet Nuri Gültekin, Sinan Tankut Gülhan ve aynı üniversitenin Coğrafya bölümünden Ragıp Kalelioğlu konuşmalar yapacak. Konuşmaların ardından atölye katılımcıları, rota ve haritayı
sunacaklar.  Etkinliğin ertesi günü ise Dönüşen Şehir Gaziantep ekibi eşliğinde rota üzerinde bir yürüyüş etkinliği ve ardından bir değerlendirme buluşması yapılacak.

Haberin Devamı

Moderatör:
Serkan Taycan
Konuşmacılar:
Asu Aksoy (İstanbul Bilgi Üniversitesi)
Sinan Tankut Gülhan (Gaziantep Üniversitesi)
Mehmet Nuri Gültekin (Gaziantep Üniversitesi)
Ragıp Kalelioğlu (Gaziantep Üniversitesi)
Atölye katılımcıları:
Serkan Aksak, Damla Şura Bulut, Kübra Evgi, Elif Kömür, Büşra Özpineci, Hatice Taşdemir, Sinan
Tütüncüler, Muhammed Yeşilgül, Aynur Yılmaz Soysal, Helin Gülay Yüksel
Atölye eğitmenleri:
Fırat Genç (İstanbul Bilgi Üniversitesi - Sosyoloji Bölümü)
Sinan Tankut Gülhan (Gaziantep Üniversitesi - Sosyoloji Bölümü)
Ragıp Kalelioğlu (Gaziantep Üniversitesi - Coğrafya Bölümü)
Murat Tülek (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - Şehir ve Bölge Planlama Bölümü)

Dönüşen Şehir Gaziantepte yürüyüşe davetlisiniz