ŞANLIURFA HABERLERİ

KİT Komisyonu, göçerlerin sorununu masaya yatırdı

DHA
06.04.2018 - 14:28 |Son Güncelleme :
DHA

ŞANLIURFA, (DHA) - TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi (TBMM) Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu (KİT) başkan ve üyeleri, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin'le birlikte Ceylanpınar'daki göçerlerin sorunlarını masaya yatırdı.
Ceylanpınar Tarım İşletmesi Müdürlüğü (TİGEM) arazilerine yerleşen göçerlerin durumu, işletme hakkında bilgiler alınması ve işletme faaliyetlerinin değerlendirilmesi amacıyla kente gelen Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu (KİT) Komisyonu Başkanı Manisa Milletvekili Uğur Aydemir ile Milletvekilleri Halil Eldemir, Tahir Öztürk, Fahrettin Oğuz Tor, Abdullah Öztürk, Ahmet Tan, Mustafa Şahin, Mehmet Erdoğan, Mehmet Akyürek, Mehmet Ali Aslan, Halis Dalkılıç, Nevzat Ceylan, Zekeriya Birkan, Salih Çetinkaya ve Oktay Çanak, Vali Abdullah Erin'i makamında ziyaret etti. Komisyonun ziyaret amacının TİGEM arazilerinin etkili ve verimli kullanımına yönelik bir çözüm arayışı olduğunu belirten Vali Erin, "Biz de idare olarak, komisyonumuzun yapacağı incelemeler sonrası yapacağı tespitler ve çözüm önerilerini kamu idaresi olarak tatbik etmekten kesinlikle tereddüt etmeyeceğimizi ifade etmek istiyorum" dedi.
Kendilerine bağlı kurumları inceleyip, denetlediklerini belirten TBMM KİT Komisyonu Başkanı Uğur Aydemir ise, komisyon faaliyetlerinin genelde Ankara’da yürütüldüğünü ifade ederek, “Bu dönem alt komisyon çalışmalarını da Ankara’da tamamladık. Ama komisyonumuz gerekli gördüğü, ihtiyaç hissettiği zaman kurumlarımızı yerinde de görüp incelemeler yapıyor. Bu vesileyle TİGEM’i incelemek için bugün Şanlıurfa’ya geldik. TİGEM bizim için çok önemli bir kuruluş. Türkiye için önemli bir kuruluş. 1 milyon 600 bin dekarı aşkın, yarısı sulanabilir arazisiyle gerek tohumculuk, gerekse damızlık hayvan yetiştirmesi bakımından Türkiye için çok önemli bir kurum haline geldi. Önemi de her geçen gün artıyor. Kurum neler yapıyor, ne ekiyor, ne biçiyor, damızlık yetiştirmesi ne durumda diye ve kurumun Şanlıurfa’da daha etkin olması ve kapasitesini daha nasıl artırabiliriz diye tespit etmek için buraya geldik. Göreceğimiz çalışmalar için teşekkür edecek, eksiklikleri not alarak Tarım Bakanlığımıza, hükümetimize tavsiyelerde bulunacağız” dedi.
Bugün Şanlıurfa merkezde çeşitli gezi, inceleme ve temaslarda bulunacak komisyon üyeleri, yarın Ceylanpınar TİGEM’de çalışmalarına devam edecek.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Şanlıurfa haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Şanlıurfa haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde KİT Komisyonu, göçerlerin sorununu masaya yatırdı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ŞANLIURFA NAMAZ VAKİTLERİ

20 Şubat 2020, Perşembe
 • İmsak
  05:42
 • Güneş
  07:02
 • Öğle
  12:44
 • İkindi
  15:47
 • Akşam
  18:16
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı