R

Yaz aylarına özel ferahlatan
5 salata önerisi

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

Her biri adeta birer renk cümbüşü olan yaz salataları; hafif ve doyurucu olmalarının yanı sıra serinletici özellikleriyle de tek başına bir öğün olarak tüketilebiliyor. Üstelik çok kısa sürede zahmetsizce hazırlanabiliyor olmaları da yaz aylarında salataları vazgeçilmez kılıyor.

Peki, her öğünde farklı bir salata hazırlamaya ne dersiniz? İşte, birbirinden leziz ferahlatan salata önerileri…

Yoğurtlu makarna salatası

Garnitürler eşliğinde hazırlanan yoğurtlu bir makarna salatası, sebzeli bir börek ve bir bardak limonlu çay... Keyifli bir yaz akşamı sofrası için daha başka ne isteriz ki?

Kabak salatası

Kabaklar tezgahlarda boy gösteriyor. Rende kabaklarla çeşit çeşit salatalar yapabilirsiniz. Üstelik kalorisi de çok düşük. 

Domates salatası

Yaz aylarının en bol sebzelerinden biri olan domatesin her çeşidi apayrı bir lezzet... Bu çeşitlilik içinde başka hiçbir şeye ihtiyacınız yok desek yeridir. Bol çeşitli bir domates salatasınanün her öğününde sofralarınızda yer verebilirsiniz. 

Karpuz salatası

Yaz ve serinlemek dendi mi akıllara hemen karpuz gelir. Peki, bu eşsiz meyveyi hiç salatada denediniz mi? Özellikle tatlı ve tuzluyu bir arada tüketmeyi sevenler için karpuz salatası ideal bir seçenek olabilir. 

Çilek salatası

Tabii ki çileği de unutmadık. Dilimlenmiş çilekleri yeşilliklerle buluşturun ve dilerseniz üzerine biraz toz şeker serpin. Görüntüsüyle bile doyacağınız bu lezzeti çok seveceğinizden eminiz.