GİRİŞ
MENÜ
R

Sınırları Aşmak İçin Güvenilir Yöntemler
Şirketinizi E-İhracat İle Uluslararası Pazarlara Açın!

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

Yurt dışındaki pazarlara açılmak ve ticaret ufkunuzu sınırların ötesine taşımak, işinizi büyütmek için aradığınız fırsat olabilir.

E-ihracat yapmaya başlayıp satışlarınızı güvenli bir şekilde artırabilmek için bilmeniz gerekenleri kısaca özetledik.

E-ihracat Nedir?

İhracatın internet üzerinden gerçekleşme şeklidir. E-ihracat, markaların e-ihracat pazaryerlerinden yararlanarak ürün ve hizmetlerini elektronik gümrük beyannamesi ile mevcut ihracat kuralları çerçevesinde doğrudan yurt dışındaki müşterilere satmasına olanak veren ticari faaliyettir.

E-ihracat artık neden daha karlı bir iş modeli?

E-ihracat yapan işletmelerin döviz üzerinden satış yapması firmaların e-ticarete oranla daha hızlı para kazanmasına ve daha karlı bir ticari faaliyet yürütmesine olanak sağlamaktadır. Hem markanızın yurtdışı pazarında tanınıp, büyümesine fırsat sağlarken hem de daha fazla gelir elde edebilirsiniz.

E-ihracat yapmak için izlemem gereken adımlar nelerdir?

E-ihracat yapmak için var olan e-ticaret sitenizin altyapısını kullanabilir ya da e-ihracat yapan alışveriş sitelerinden yararlanabilirsiniz. E-ihracat platformlarına ürünlerinizi eklediğiniz zaman yurt dışındaki müşteriler ürünlerinize kolaylıkla ulaşabilir. Asıl izleyeceğiniz zahmetli yol bu noktada devreye giriyor, yaptığınız ticari işlemleri baştan sona tüm safhalarda takip edebilecek kanallara sahip olarak güvenilir ve daha kolay bir yol izleyebilirsiniz. Bu noktada uluslararası pazarlara açılmak isteyen her büyüklükteki işletmeyi, uçtan uca e-ihracat ve e-ticaret ekosistemleri hizmetleriyle dijital değişim ve dönüşümün bir parçası haline getirmeyi amaçlayan bir iş ortağı ile çalışmayı tercih etmek hem güvenli işlem yapmanızı hem de masraflarınızı minimum seviyede tutmanızı sağlayacaktır.

Uçtan Uca E-İhracat Ekosistemi İle Sınırları Aşın

_____________________________

Hedef Ürün, Pazar ve Platform Analizi
Firmaya göre değişen öncelikli ve satış hacmi yüksek ürünlerin ve bu ürünlerin hedef pazarlarının ve aynı zamanda, kullanılması uygun olacak e-ticaret platformlarının seçimi.

E-ticaret Profil Oluşturulması
Belirlenmiş olan platformlarda firma profilinin ürün fotoğrafları dahil tam, doğru ve eksiksiz olarak oluşturulması.

Ürün Yönetimi ve Pazarlama Aktiviteleri
Ürünlerin platform standartlarına göre en üst kalitede listelenmesi Globizi’nin en önemli önceliklerinden biri. Ürünlerin görüntülenme, tıklanma ve talep sayılarının gözlemlenmesi, stok ve üretim seviyelerini de göz önüne alarak dijital pazarlama ile öne çıkarılması, anahtar kelime optimizasyonu, SEO ve ücretli reklam yönetimi konularında hizmetleri de sunuluyor.

Ticaret ve Sipariş Yönetimi
Globizi, satıcı firmanın profiline gelen taleplerin değerlendirilmesinin yanı sıra alıcılar ile başlayan satış döngülerinin yönetimi, satıcı ile eş zamanlı pazarlık ve satış kapatma yönetimi. Satışa dönen taleplerin sözleşmeye dönüştürülmesi, para transferi, sigorta, ve denetleme hizmetlerinin organize edilmesi için de hizmetler sunuluyor.

Lojistik ve Gümrükleme
Alıcı tarafından talep edilmesi halinde, siparişlerin kapıdan kapıya ya da depoya zahmetsizce satıcı adına gönderimi. Taşıma ve iade durumlarına karşı çok uygun maliyetlerle sigorta ve yeniden satış hizmetleri opsiyonel olarak sunuluyor.

Opsiyonel Hizmetler
Taşıma sigortası, tekrar satılabilirlik, Escrow hesap işletimi (ara hesap ve ödeme güvenliği), ticaret sigortası, denetleme (belgelendirme ve doğrulama), ürün fotoğraflama, e-fatura ve P4P pazarlama alanlarında opsiyonel hizmetler de veriliyor.

E-ihracat alanında sunulan hizmetlerden nasıl faydalanabilirim?

Öncelikle size e-ihracat ve e-ticaret ekosisteminde kılavuzluk edecek, işinizin boyutuna bakmadan her aşamada uçtan uca hizmet sunacak uzmanlardan oluşan bir ekiple çalışmak birinci önceliğiniz olmalıdır. Sadece danışmanlık hizmeti verip kenara çekilmek yerine, beraber risk alıp bir iş ortağınız gibi sahada her işlemde yanınızda olacak profesyonel bir şirket size güvenli bir iş ortamı sunacağı gibi, aynı zamanda her iş için ayrı personel istihdam edip işletme giderlerinizin yükseltmesini de engelleyecektir.

E-ihracat yapmaya doğru iş ortağı ile başlayın

Uluslararası pazarlara açılmak isteyen her büyüklükteki işletmeyi, uçtan uca e-ihracat ve e-ticaret ekosistemleri hizmetleriyle dijital değişim ve dönüşümün bir parçası haline getirmeyi amaçlayan Globizi, bugüne kadar sunulandan farklı bir sistemi hayata geçirerek faaliyetlerini alanının en tecrübeli isimleriyle sürdürüyor. E-ihracat konusunda rakipsiz iş ortağınız olacak Globizi, işletmeler ve KOBİ’ler için hedef ürün, pazar, platform analizi, e-ticaret profil oluşturulması, ürün yönetimi, pazarlama aktiviteleri, ticaret ve sipariş yönetimi, lojistik ve gümrükleme alanlarında uçtan uca hizmet sunuyor.

Cüneyt Erpolat / Kurucu Ortak & CEO

Yüksek teknoloji, telekomünikasyon ve e-ticaret sektörlerinde toplam 28 yıllık tecrübesi olan Cüneyt Erpolat’ın, çalıştığı ve yöneticilik yaptığı şirketler arasında Xerox, Microsoft, Avea, Grenke Leasing ve Alibaba.com bulunuyor. Satış, pazarlama, iş geliştirme, kanal yönetimi, yeni pazarlara giriş ve KOBİ’ler uzmanlık alanları arasında yer alıyor. Cüneyt Erpolat, Globizi’nin Kurucu Ortağı ve CEO’su olarak görevini sürdürüyor.