EKSTRA
MENÜ
R

Olimpiyat ateşi ‘Yılın Sporcusu Ödülleri’nde yanmaya devam ediyor! Sizin adayınız kim?

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

Sporda geçtiğimiz yılın en iyilerinin seçilmesine sayılı günler kala, oylama heyecanı da tüm hızıyla devam ediyor. Farklı branşlardan ülkemizi olimpiyat oyunlarında başarıyla temsil etmiş pek çok sporcu da aday listelerinde yer alıyor. Birbirinden başarılı bu sporcularımızı sizin için mercek altına aldık…

Cimnastikte tarih yazdı: Ferhat Arıcan

Bu yıl Tokyo’da gerçekleştirilen 32. Yaz Olimpiyat Oyunları'nda Artistik cimnastikte milli sporcumuz Ferhat Arıcan, paralel bar finalinde aldığı puanla 3. olarak bronz madalya elde etti. Ferhat Arıcan'ın bu başarısı Türk cimnastik tarihinin de olimpiyatlardaki ilk madalyası olarak kayıtlara geçti. Ferhat Arıcan, 67. Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri aday listesinde ‘Yılın Sporcusu’ kategorisinde yer alıyor.

2020'de ‘sporun en iyileri’ni seçmek için oy ver!

Bir Olimpiyat şampiyonu: Busenaz Sürmeneli

Bu yaz 2020 Tokyo Olimpiyatları kadınlar boks 69 kiloda altın madalya sahibi olan Busenaz Sürmeneli, ülkemize büyük bir sevinç yaşattı. Busenaz Sürmeneli, Türkiye'ye kadınlar boks tarihinde ilk olimpiyat altın madalyasını kazandırarak tarihi bir başarıya imza attı. Dünya ve Olimpiyat şampiyonu boksörümüz, Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri aday listesinde ‘Yılın Çıkış Yapan Sporcusu’ kategorisinde yer alıyor.

Oy vererek onbinlerce çocuğun spor ekipmanı ihtiyacına sen de destek ol!

Başarısıyla güreşte tarihe geçti: Yasemin Adar

Milli güreşçimiz Yasemin Adar, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda kadınlar 76 kiloda bronz madalya kazanarak turnuvayı madalya ile kapatan sporcularımız arasına adını yazdırdı. Aynı zamanda Güreşte olimpiyat madalyası kazanan ilk Türk kadın güreşçi ünvanını alan Adar, Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri aday listesinde ‘Gillette Venus Yılın Kadın Sporcusu’ kategorisinde yer alıyor.

Türk Sporunun en iyileri seçiliyor! Oy vermek için hemen tıkla!

30 basamak birden yükseldi: İlke Özyüksel

Rio 2016 Olimpiyatlarında modern pentatlon yarışlarında turnuvayı 35. Sırada tamamlayan milli sporcumuz İlke Özyüksel, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda önemli bir başarıya imza attı. İlke Özyüksel, 5 disiplinde yaptığı mücadelenin ardından oyunları 5. sırada tamamladı. Aynı zamanda Olimpiyat mücadelesi veren ilk Türk modern pentatlet ünvanı taşıyan genç sporcu, Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri aday listesinde ‘Gillette Venus Yılın Kadın Sporcusu’ kategorisinde yer alıyor.

Yılın spor olayında sen de yerini al! Oy vermek için hemen tıkla!

Halkadaki gururumuz: İbrahim Çolak

32. Yaz Olimpiyat Oyunları'yla ilk olimpiyat tecrübesini yaşayan dünya şampiyonu milli sporcumuz İbrahim Çolak, artistik cimnastik halka aletinde katıldığı finalleri 5. olarak tamamlayarak farklı bir disiplinde gelecek adına umut verdi. İbrahim Çolak, 67. Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri aday listesinde ‘Yılın Sporcusu’ kategorisinde yer alıyor.

Yılın sporcusu adaylarını öğrenmek ve oy vermek için hemen tıkla!

Oylarınızı yilinsporcusu.milliyet.com.tr üzerinden kullanabilirsiniz.