MENÜ
R

Müzik her şeyi iyileştirir:

Hangi online konserleri

keşfetmelisin?

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

İnsanlık enteresan bir olgudur… Birçok düşünür onu küçük bir çocukla özdeştirir. Dün ayağı takılıp yere düşen bir çocuk, yarın ayağa kalkıp koşabilir. Zor günler olarak nitelendirdiğimiz bu süreç çoğumuzun evde kalmak zorunda olduğu bir dönem olarak karşımıza çıkıyor. Fakat bu dönemde tıpkı ayağa kalkan çocuğun keşfetme isteği gibi hareket edebilirsiniz. Evde kaldığınız süreçte yeni keşiflere, yeni arayışlara yönelebilirsiniz. Sizler için önerimiz aslında ‘’Müzik her şeyi iyileştirir’’ sözünden yola çıkıyor. Evde kaldığınız süreçte ruh hâlinize iyi gelecek sanatçıları keşfedebilir, hatta bu sürecin trend’i olan ev konserlerini de beraberinde keşfedebilirsiniz. Kendinizi pek de hazırlamaya gerek yok! Çünkü oturduğumuz yerden müzik dolu bir yolculuğa çıkıyoruz!

Ghostly Kisses

Melankolik bir dokunuş sizi bazen evinizden bir gökyüzüne taşıyabilir

2000’lerin başında pop altın çağını yaşamış olabilir; fakat unutulan bir gerçek de pop’un artık synth, dreamy gibi alt türler altında yeni ve modern iyi müziği temsil ettiğidir. Margaux Sauve’nin William Faulkner’ın ‘Une ballade des dames perdues’ şiirinden seçtiği proje ismi Ghostly Kisses, dinleyiciye ismine yakışır bir dokunuş yapıyor. Dinlerken kendinizin ruh hâlinize dokunduğunu hissedeceğiniz bu hafif öpücükler, esasen melankolik bir hayatın izlerini de beraberinde taşıyor.

Ghostly Kisses online konseriyle 26 Mart Perşembe saat 18.00’de Zorlu PSM’nin Instagram ve Facebook sayfalarında!

Fátima Hajji

Elektronik müziğin altın çağını yaratan sanatçılar

Evet spotumuz bir klişe oldu. Teknolojiyle müziğin bu kadar iç içe girdiği bir dönemde elbette elektronik müzik parlayacak. Fakat midi klavyeler, setler ne kadar popüler olursa olsun; bunları başında olan sanatçı, eseri iyi müziğe çeviren en büyük unsur olarak karşımıza çıkıyor. Fatima Hajji de elektronik müziği, sanatçı üslubuyla yapan müzisyenlerden bir tanesi.  Elektronik müziğin yönlü ton yelpazesini kullanan Fatima, Afrika kökeninin etnik yansımasını da müziğinde sunuyor. 
 

Fatima Hajji online konseriyle
27 Mart Cuma saat 22.00’de Zorlu PSM’nin Instagram sayfasında!

Mark Eliyahu

Dünya; müziği ‘dünya müziği’yle yaşıyor

Kelime oyunlarını seviyoruz. Biraz da iyi işlerin bu kelimeler içerisinde olmasından kaynaklanıyor. Etnik ya da dünya müziği olarak tarif edilen form yükselişte. Çünkü dünyanın tüm farklı sesleri duymasına ihtiyacı hiç bu kadar fazla olmamıştı. Türk ve Batı Asya müziğinden etkilenen İsrailli Eliyahu, olağanüstü kemençe performanslarıyla bugüne kadar birçok dans gösterisi, tiyatro ve film için müzik çalışması yaptı.

Mark Eliyahu online konseriyle
28 Mart Cumartesi saat 23.00’de Zorlu PSM’nin Instagram sayfasında!

#EvdeKal, #PSMyleKal!

Zorlu PSM Facebook ve Instagram sayfalarını şimdi takip et!


 Evde geçirdiğimiz günleri sanatla renklendirmek için başlayan #PSMyleKal serisi kapsamında, yerli ve yabancı sanatçılarla canlı konserler, evinizi ısıtacak çalma listeleri, sanal atölyeler, podcast serileri ve çok daha fazlası Zorlu PSM YouTube kanalı ve sosyal medya hesaplarında sizleri bekliyor!

 

Zorlu PSM'deki online konserler:

27 Mart Cuma – Fatima Hajji – 22.00

28 Mart Cumartesi – Mark Eliyahu – 22.30

28 Mart Cumartesi – Erdem Tunalı (live/av) – 23.30

29 Mart Pazar – Alexis Ffrench – 20.00

30 Mart Pazartesi – Camel Power Club – 20.00

31 Mart Salı – Mahmut Orhan & Sezer Uysal – 22.00

1 Nisan Çarşamba – Peter Sandberg – 20.00