Kusursuz bir ağız ve diş sağlığı için her gün yapılması gereken 4 bakım önerisi

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

 Hepsiburada.com &Oral-B işbirliği ile...

Ağız ve diş sağlığı konusu, büyük küçük herkesin üzerinde hassasiyetle durması gereken çok önemli bir konu. Bu konuda gerekli özenin gösterilmemesi ve günlük bakımların ihmal edilmesi durumunda bunun ileriki yıllarda hem önemli sağlık sorunları hem de yüklü tedavi masrafları olarak altından kalkması güç sonuçlar doğurması kaçınılmaz bir gerçek. Son yıllarda büyük ilerleme kaydeden teknolojik çalışmalar ve geliştirilen ürünler günlük ağız ve diş bakımı konusunda hayatımızı oldukça kolaylaştırmakla kalmıyor, aynı zamanda ağız ve diş sağlığımızın en iyi şekilde korunması yönünde çok önemli katkılar sağlıyor. İşte her yaşta hayata içinizden geldiği gibi gülümseyebilmek ve diş sağlığınızı en iyi şekilde koruma altında tutabilmek için atmanız gereken 4 adım...

 Diş hekimlerinin tavsiye ettiği gibi fırçalayın

Kusursuz bir ağız ve diş sağlığının olmazsa olmazı dişlerin her gün diş hekimlerinin tavsiye ettiği şekilde düzenli olarak fırçalanmasıdır. Bu alanda geliştirilen teknolojik ürünler içerisinde şarj edilebilir diş fırçaları ön plana çıkmakta. Genellikle teknolojisi ve özellikleri açısından zengin olan şarj edilebilir diş fırçaları pek çok ağız sağlığı faydası sunar. Hatta bazıları diş fırçalama alışkanlıklarını iyileştirmeniz bile yardımcı olur. Manuel diş fırçalarına göre üstün plak temizliği sağlar. Fırça gövdesi içerisindeki zamanlayıcı da diş hekimlerinin tavsiye ettiği 2 dakikalık süre boyunca dişlerinizi fırçalamanıza yardımcı olur.

Özellikleri / Faydaları

Diş hekiminizin tavsiyesine uygun şekilde diş fırçalamanıza yardımcı olmak üzere tasarlanmış bu fırça, akıllı telefon uygulaması üzerinden Bluetooth teknolojisi yoluyla telefonunuzla bağlantı kurarak size gerçek zamanlı, kişiselleştirilmiş geribildirim sunar. Buna, tavsiye edilen 2 dakika süreyle diş fırçalamak, diş etlerinizi aşırı fırçalamadan korumak için üçlü basınç kontrolü ve hiçbir bölgeyi kaçırmamanız için hangi bölgeyi ne kadar süre fırçaladığınızı takip eden Pozisyon Algılama teknolojisi dahildir. LED ışıkları olan 360° SmartRing diş fırçalama deneyiminizi kişiselleştirmenize imkan verir.

(Ürünü hemen satın almak için burayı tıklayın)

'Hepsi bir arada' özelliği taşıyan diş macunu kullanın

Ağız ve diş sağlığının bir diğer önemli parçası diş macunlarıdır. Koruyucu bir macun ve doğru diş fırçalama, diş ve ağız temizliği sağlayarak sorunların önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır. Bu noktada, 'Hepsi Bir Arada' adını verilen, ağzın genel sağlığını koruyan ve sürdürülmesine yardımcı olan yeni nesil diş macunu tavsiye edilmektedir. Bu diş macunu diş hekimleri tarafından da onaylanmaktadır çünkü kontroller sırasında olası tedavi gereksinimlerini önleyecek bir koruma sunar. Bu diş macununda, sağlıklı, güzel dişlere ulaşmaya yardımcı olmak üzere stanöz klorür, sodyum florür gibi güçlü bileşenler bir araya gelmiştir. Bu bileşenler, dişleri çürüklere, diş eti problemlerine ve diş minesi erozyonuna karşı korumaya yardımcı olur ve bakteri plağı ve ağız kokusuyla savaşır. 

Özellikleri / Faydaları

* Bakteri plağı oluşumuyla savaşır - Daha sağlıklı dişetleri
* Diş Taşı Kontrolü Sağlar - Temiz, pürüzsüz dişler
* Çürükleri önlemeye yardımcı - Diş hekimine yapılan mutlu ziyaretler
* Diş eti problemleriile savaşır - Daha sağlıklı dişetleri
* Nefesi tazeler - Gün boyu temiz ve ferah bir his
* Hassasiyete karşı korur - Yeme ya da içme sırasında daha az hassasiyet
* Hassas diş beyazlatma - Daha beyaz, daha parlak bir gülümseme

(Ürünü hemen satın almak için burayı tıklayın)

 Ağız bakım suyunu düzenli kullanmayı ihmal etmeyin

Ağız bakımı rutininize ağız çalkalama suyu veya durulama suyu eklemek nefesinizi tazelemeye ve ağız sağlığınızı iyileştirmeye yardımcı olur. Çok çeşitli ağız çalkalama suyu seçenekleri vardır. Ancak bu seçeneklerin ne olduğunu ve ağız çalkalama veya durulama suyu seçerken neyi dikkate almanız gerektiğini bilmek önemlidir. Piyasadaki pek çok ağız çalkalama veya durulama suyu alkol içerir. Küçük çocuklarınız varsa veya alkol tedavisi görüyorsanız, herhangi bir sorunla karşılaşmamak için alkolsüz bir ağız çalkalama suyu seçmek isteyebilirsiniz. Bunun yanında, diş hassasiyeti yaşayanlar veya diş tedavisi sonrası iyileşme döneminde olanlar için ağız çalkalama suyu içindeki maddeler tahriş edici olabilir. Böyle durumlarda rahatlatıcı ve dişleriniz ile diş etlerinize nazik davranan maddeler içeren alkolsüz ağız çalkalama suyunu denemelisiniz.

Özellikleri / Faydaları

* Tüm ağzı tamamen temizler ve ferah bir nefes kazandırır
* Ağzınız için ihtiyaç duyduğunuz güvenilir, günlük korumayı sağlar
* Her gün oluşan diş lekelerinin oluşumunu engelleyerek dişlerinizin doğal beyazlığını korur
* Tartar koruma sistemi sayesinde diş lekesi oluşumunu engellemeye yardımcı olur
* Diş minesini güçlendirmeye yardımcı olur
* Ağız kokusuna yol açtığı bilinen bakterileri azaltır
* Çürük oluşma olasılığını azaltır

(Ürünü hemen satın almak için burayı tıklayın)

Diş ipi ile günlük diş bakımınızı tamamlayın

Diş ipi kullanmayı, diş bakımı rutininizin düzenli, günlük bir parçası haline getirirseniz daha ileri yaşlarda dişlere sahip olma olasılığınız artar, proteze ihtiyaç duyma olasılığınız azalır. Periodontal hastalık diş özünün ölmesinin birincil nedeni olmamakla birlikte, kronik olarak sağlıksız dişetleri dişlerinizi kaybetme ya da kanal tedavisi ihtiyacı riskinizi artırabilir. Ve günde iki defa diş fırçalama rutini iyi bir ağız hijyeni için gerekli olsa da, tek başına fırçalama sizi diş eti roblemlerinden ve sonucunda diş kaybından korumayabilir.Hassas ya da kanayan dişetlerine sahip pek çok kişi, kanamayı kötüleştirme endişesiyle diş ipi kullanmama eğilimi gösterebilir. Ancak, aslında diş ipi kullanımı dişetlerinin sağlığını
iyileştirir ve dolayısıyla kanamanın önlenmesine yardımcı olur.

Özellikleri / Faydaları

* Yiyecek parçacıklarını ve bakterileri temizleyerek, dişlerin temizlenmesini sağlamaya yardımcı olur.
* Diş ve diş etlerine naziktir
* Nane ferahlığı ile hem ağzınıza ferahlık verir hem de temizlenmesini sağlar.
* İpeksi kaygan yapısı dişlerin arasında kolaylıkla kayar
* Şerit yapısı yırtılmaya dayanıklıdır

(Ürünü hemen satın almak için burayı tıklayın)

YENİ YILA SAĞLIKLI VE İÇTEN BİR GÜLÜMSEMEYLE GİRİN

Profesyonellerden ilham alınarak dizayn edilmiş Oral-B PRO 790 sıradan manuel diş fırçalarına göre üstün plak temizliği sağlar. CrossAction yuvarlak başlık 16 derece açı verilmiş CrissCross kıllarıyla her dişi sarar ve 3 boyutlu salınım, dönme ve titreşim hareketiyle sıradan manuel diş fırçasına göre %100'e kadar daha fazla plak temizleyerek üstün temizlik sağlar. Fırça gövdesi içerisindeki zamanlayıcı da diş hekimlerinin tavsiye ettiği 2 dakikalık süre boyunca dişlerinizi fırçalamanıza yardımcı olur.

Yeni yıla daha sağlıklı ve içten bir gülümsemeyle girebilmek için hem kendinize hem de sevdiklerinize hediye edebileceğiniz Oral-B PRO 790 şarj edilebilir diş fırçasına, 2'li avantaj paketiyle çok uygun bir fiyata buraya tıklayarak hemen sahip olabilirsiniz!