R

Kurban bağışı hakkında merak ettikleriniz öğrenin ve mutluluk hareketinin parçası olun!

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala evlerde neşeli bir bayram telaşı başladı ve herkesi, paylaşmanın ve bir arada olmanın öneminin daha fazla hissedildiği kurban ibadetinin mutluluğu sardı. Peki bu mutluluk sadece evimiz ve yakın çevremizle mi sınırlı? Yaklaşık 30 yıldır kurban bağışlarıyla, Türkiye'deki ve dünyanın her yanındaki insanları birbirine bağlayan bir organizasyonun başarı hikayesine tanık olun ve bir hisse mutluluk nasıl milyonlarca insan ile paylaşılıyor siz de öğrenin!

30 yıl önce yola çıkan bir iyilik hareketi

Bir grup hayırsever insanın bölge, din, dil, ırk ayrımı yapmadan ülkemizde ve dünyanın herhangi bir yerinde sıkıntıya düşmüş muhtaç insanların yardımına koşmak için bir araya gelmesiyle yola çıkan bir iyilik hareketinin, 1995 yılında kurumsallaşmasıyla kurulan İHH İnsani Yardım Vakfı, zaman içinde hızla büyüdü ve Türkiye ile birlikte 123 farklı ülkede faaliyet gösteren dev bir yardım organizasyonu haline geldi. Kurban Bayramı’nın yanı sıra, milyonlarca insanın hayatına dokunan sayısız projeye imza atan İHH, bu Kurban Bayramı’nda da bağışçılarından aldığı desteği muhtaçlara ulaştırmaya devam edecek.

Sadece kurban hissesi değil, bir hisse mutluluk…

Bu yıl kurban bağışı kampanyasını “Bir Hisse Mutluluk” sloganı ile başlatan İHH, hem yurt içinde hem de yurt dışında yardıma ihtiyaç duyan insanlara bağışlarınızı ulaştırmayı ve bayram mutluluğunuzu onlarla paylaştırarak çoğaltmayı amaçlıyor. 2022’de kurban bağışlarını ulaştırdığı ülke sayısını 52’den 60’a çıkaran vakıf, topladığı bağış hisseleri ile sadece geçen yıl 2 milyon 482 bin insana yardım elini uzattı.

Mutluluğu paylaşmak isteyenler için en bereketli yol: Kurban bağışı

Kurban Bayramı’nda yaşayacağı heyecanı ve mutluluğu sadece yakın çevresiyle değil, ülkemizde ve dünyanın farklı ülkelerinde, yüzünü hiç görmediği milyonlarca insanla da paylaşmak isteyenler için İHH İnsani Yardım Vakfı aracı oluyor ve bu yıl 2000 TL bedelindeki bir kurban hissesi ile bağışlarınızı 60 ülkeye yayılan bir mutluluk haline getiriyor.

Üç soruda kurban bağışı hakkındaki her şeyi öğrenin!

Kurban bağışımın nereye gideceğini seçebilir miyim?

Evet, yeter ki siz kurban bağışı yaparak mutluluğunuzu paylaşmak isteyin; İHH sizin için Türkiye ile birlikte 60 farklı ülkede kurban kesimi organizasyonu yapıyor ve bağış yapacağınız zaman seçiminizi, eğer isterseniz, ülke olarak belirtebilirsiniz.

Kurbanlar nasıl alınıyor ve
nasıl kesiliyor?

Her ülkede kurban seçimi ile özel olarak ilgilenen İHH ekipleri hayvanları titizlikle inceliyor ve İslami şartlara uygun olanlar satın alınıp kesim gününe hazırlanıyor. Yine İHH yetkilileri ve gönüllü çalışanlar nezdinde bayramın birinci günü, bayram namazının ardından İslami usullere göre kesimi gerçekleştirilen kurbanlıklar kısa sürede paketlenip dağıtıma hazır hale getiriliyor. Vekalet verdiğiniz kurban kesildikten ve yerine ulaştırıldıktan sonra telefonunuza gönderilecek kısa mesaj yoluyla da süreci kolayca takip edebiliyorsunuz.

Nasıl kurban bağışı yapabilirim?

Kurban vekaletinizi bir İHH şubesine giderek bizzat verebilir veya internet üzerinden bağış yapabilirsiniz. Dilerseniz vakfa telefon ile ulaşıp vekalet vermeniz de mümkün. Uzaktan yapacağınız bağışlarda ödemeleriniz için banka havalesi, kredi kartı veya posta çeki tercih edebilirsiniz.

Bu bayram sizin adınıza kesilecek kurbanla mutluluğunuzu Türkiye ve dünyadaki diğer insanlarla da paylaşmak istiyorsanız bir İHH şubesine bizzat gidip bağış yapabilir veya 0212 631 21 21 numaralı telefonu arayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer vekaletinizi ve bağışınızı İHH'ya online olarak iletmeyi tercih ederseniz, buradaki adrese tıklamanız yeterli.