EKSTRA
MENÜ
R

+Yeni nesil akıllı temizlik:

Kablosuz ve robot süpürge 

seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

Ev temizliği artık yeni nesil akıllı aletlerle çok daha kolay. Geçmişte gün planımızı bölen, fiziksel güce dayanan ve harcadığımız enerjiyle hayat kalitemizi düşüren temizlik alışkanlıklarının yerini bugün yeni nesil temizlik alıyor. Peki tam da bu noktada öne çıkan kablosuz dikey süpürgeler ve robot süpürgeler hakkında hangi ayrıntıları bilmeniz gerekiyor? Bir trend hâline gelen bu süpürgeleri almadan önce mutlaka dikkat etmeniz gereken noktaları içerikte bulabilirsiniz.

Kablosuz dikey süpürgeler

Performans ve akıllı tasarım

Dikey kablosuz elektrikli süpürgeleri tercih ederken, emiş gücünün azalmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Bu noktada özellikle konileriyle hava-toz ayrımı sağlayan, hava kanalının tıkanmasını ve emiş gücünü azaltan aktörleri engelleyen sistemlere sahip süpürgeleri tercih edebilirsiniz. Öte yandan pil ömrü 1 saati aşan ve tek bir şarj ile tüm evi üç kez temizleyebileceğiniz süpürgeler bu noktada bir adım daha öne çıkıyor. Performansla birlikte akıllı tasarım ve kullanım kolaylıklarına da önem vermeniz gerekiyor. Ergonomik tasarımıyla birlikte akıllı modlarıyla ekran üzerinden kullanım bilgilerini interaktif şekilde sunabilen süpürgeler, günlük temizlik için kolaylık sağlıyor.

Çok yönlü kullanım

Yeni nesil akıllı süpürgeleri tercih ederken çok yönlü kullanım konusuna da dikkat etmelisiniz. Çok yönlü kullanım; LED aydınlatmayla yatak ve koltuk altı gibi karanlıkta kalan köşelerin temizliğini, su tanklarıyla aynı anda zemin için paspas yapılabilmesini sağlayan mekanizmaları ve manyetik kablosuz şarj donanımıyla kolay ve özgürlükçü bir kullanım sağlayan özellikleri içeriyor. Tüm bunların yanı sıra öncü süpürgelerdeki bağlantı özelliği sizlerin Bluetooth aracılığıyla telefonunuzdan süpürgenizi yönetebileceğiniz çok yönlü kullanımı da sağlıyor. Yani iş sadece zemin temizliği sağlayan bir donanımla ilgili değil.

Filtreyle sağlanan derinlemesine temizlik

Artık kapalı alanlarda ve evlerde daha fazla zaman geçiriyoruz. Bu nedenle toz haznesindeki filtreleme sistemiyle hava ile birlikte makineden kaçabilecek organizmaları engelleyen süpürgelere daha fazla ihtiyacımız var. Özellikle bu noktada filtreleme sistemiyle toz akarı kaçırmayan iyon antibakteriyel kaplamalara sahip süpürgeleri tercih etmeniz, daha sağlıklı bir ev yaşamı için daha da önem kazanıyor.

Zamandan Büyük Tasarruf Sağlayın


Dikey süpürge seçerken süpürme ve paspaslama aynı anda yapabilen makineleri tercih edebilirsiniz. .Bitkisel damlama teknolojine sahip manyetik mop aparatlarına sahip süpürgeler  süpürmeye ayrı, silmeye ayrı zaman harcamanıza gerek olmadan ,kendinize ve sevdiklerinize daha fazla zaman ayırabilmenizi sağlıyor.

Robot süpürgeler

Kesintisiz temizliğe dikkat

Robot süpürge seçerken toz haznesinin dolmasıyla nedeniyle kesintiye uğrayan temizliği göz önünde bulundurmalısınız. Öncü makineler, toz haznesi dolsa dahi çalışmayı bırakmayarak; herhangi bir dış müdahale gerektirmeden istasyonda otomatik boşaltım yapabiliyor. Bu noktada sizin kontrolünüzden bağımsız şekilde kendi çözümünü sağlayan robot süpürgeleri tercih edebilirsiniz.

İşin sırrı tarama ve algılamada

Robot süpürgelerin kritik özelliğinin tarama ve algılama seviyeleri olduğunu bilmeniz gerekiyor. Yeni nesil lazer tarama ve haritalama sistemi bulunan süpürgeler, derinlik ve akıllı yüzey algılamasıyla birlikte kusursuz bir zemin temizliğinin gerçekleşmesini sağlıyor.

Temizlikte engelleri aşmak

Akıllı robot süpürgelerle ilgili bazı kullanıcıların en büyük şikayeti engellere takılma, zemin yüzeylerini anlık olarak algılayamama oluşturuyor. Fakat bu noktada 2cm’ye varan engel tanıma becerilerine sahip makineleri tercih etmeniz, dış müdahalesiz ve kesintisiz bir temizliğe imkân veriyor.

Daha uygun daha eşsiz: Süpürge devi Türkiye’de!

Uygun fiyatları ve ürünlerinin eşsiz özellikleriyle Türkiye pazarına giren Roidmi, yeni nesil akıllı temizliğe yönelik bir çözüm sağlıyor.

Roidmi X30Pro'yu keşfet!
Yeni nesil temizlikle sınıfının en iyisi
Roidmi Eve Plus robot süpürgeyi keşfet!
Akıllı toz toplama teknolojisi