EKSTRA
MENÜ

İlham veren çalışma odaları için dekorasyon önerileri

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

Gününüzün neredeyse büyük çoğunluğunu geçirdiğiniz çalışma alanınızı, dekorasyon dergilerindeki dekorasyonlar gibi tarz ve ilham verici şekilde dekore etmeye ne dersiniz? İşte, küçük bütçelerle ilham veren çalışma odası hazırlamanın püf noktaları…

Öncelikle çalışma köşesi oluşturun

İşe ilk olarak bir çalışma köşesi açarak başlayabilirsiniz. Ayrıca büyük boy ayna yerleştirerek odadaki tüm doğal ışığı yansıtabilirsiniz. Köşenize mevsimlik çiçeklerde ekleyerek canlılık katabilirsiniz.

Geniş bir alanda çalışma imkanınız varsa konforlu bir kanepe de ekleyebilirsiniz. Masanızdan uzaklaşmak, telefon görüşmesi yapmak, bir şeyler okumak veya ara vermek için mükemmel bir yer haline gelebilir.

Küçük detayları atlamayın

Kompakt bir ofis oluşturmanın en güzel yollarından biri de dikkat çeken aksesuarlardır. Bunun için tarzınıza uygun aksesuarlar tercih edebilirsiniz. Ayrıca duvarınız beyaz renkteyse, masa, sandalye ve kalemlik gibi eşyaları da canlı renklerde seçebilirsiniz. Bununla birlikte bir kitap rafını veya dekoratif kutuları da ahşap aksesuarlarla tamamlayabilirsiniz.

Dolap için ekstra bir alanınız yoksa üzülmeyin. Kitapları ve dosyaları saklamak için yeterli bir alan sunan rafları kullanabilirsiniz. Ayrıca tel raflar veya sepetler de dağınıklığı engeller. Çünkü her şeyi rahatça bulabilirsiniz. Eğer alanınıza biraz canlılık katmak isterseniz, bu tel rafları boyayabilirsiniz.

Eski mobilyalarınızı değerlendirin

Eski mobilyalardan da faydalanmak isterseniz, 2 adet uygun şifonyeri bir araya getirip, üzerine raf ekleyerek kendi masanızı oluşturabilirsiniz. Ayrıca şifonyerlerinizi dilediğiniz renge de boyayabilirsiniz.

Boş bir dolabın kapılarını sökerek ofis için uygun hale getirebilirsiniz. Boyayarak rengini değiştirebilir, aydınlatmalar ekleyerek dekoratif bir görünüm elde edebilirsiniz. Önemli belgelerinizi veya dosyalarınızı muhafaza etmek için uygun bir alternatif olabilir.

Karışık desenlere şans verin

Evinizdeki çalışma odanız, farklı desenleri denemek için mükemmel bir yerdir. Koltuk kumaşı ve perdeler için sevdiğiniz desenlerden tercih edebilirsiniz. Uyumlu bir görünüm için de aynı renkteki tonlardan faydalanabilirsiniz.

Canlı bitkilerle odanıza farklı bir hava katın

Ofisinize bambaşka bir görünüm kazandırmak için bitkileri de eksik etmeyin. Örneğin, sukulentleri raflara yerleştirin. Ayrıca hava temizleyen bitkilerden de yararlanın.