EKSTRA
MENÜ
R

Hayat dört dörtlük bir yolculuk:

Sürüş keyfi için neye dikkat edilmeli?

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

Hayat her şeyin yolunda gittiği, en olumsuz anların bile pratik çözümlerle aşılması gereken bir yolculuğa benzer. Yani yolculuğunuzun güvenli, kusursuz ve dört dörtlük geçmesi gerekmektedir. Bu keyifli yolculukta rahat bir nefes almak, riskleri düşünmemek ve sürüş keyfine odaklanmak çok önemli. Bunu sağlamanın yolu ise kaskodan geçiyor. Kasko hakkında A'dan Z'ye bilgileri derlediğimiz içeriği şimdi keşfedebilirsiniz.

Kasko 101: Nedir bu kasko?

Kimse aracının hasar görmesini istemez  tabii ama aracınıza bir zarar geldiğinde gerekli tamiratı yaptırabilmek için düşündüğünüzden çok daha büyük bir bütçe ayırmanız gerekebilir. Fakat kaskonuz varsa bu sizin için dert olmaktan çıkar. Çünkü karşılaştığınız durum, poliçenizin teminatları dahilindeyse masraflarınız sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Pek çok riske karşı bir güvence

Yanma, çarpma, çarpışma, çalınma ve daha pek çok hasara karşı aracınızı teminat altına alabilmenizin tek yolu kasko yaptırmanızdır. Elbette bu noktada tehlike faktörlerini çeşitlendirebilmek kasko poliçesinden maksimum verimi almanızı sağlar. Farklı hasar çeşitlerini kapsama alacak şekilde aracınıza kasko yaptırmak için daha fazla teminat sunan paketleri tercih etmeniz gerekmektedir.

 Trafik sigortam var kasko da yaptırmalı mıyım?

Bu soruyu “Klasik gitar çalmadan elektro gitara geçsem” gibi bir klişe sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü bu sorunun yanıtı için öncelikle trafik sigortası ile kaskonun  farklılıkları konusundaki kafa karışıklığını aşmanız gerekiyor. Zorunlu Trafik Sigortası, kaza durumunda karşı tarafa ve üçüncü kişilere verdiğiniz zararları karşılarken; kasko kazalarda ve diğer risklerde kendi aracınızı güvence altına alır. Yani tamamiyle güvenli bir hizmet için Zorunlu Trafik Sigortası ve kaskoyu bütünleştirmek ve ikisinden de yararlanmak gerekir.

Kaskonun diğer avantajları neler?

Kasko poliçesi sadece zararı karşılamaz. Ayrıca çekici hizmeti, yerinde onarım, oto kapı kilit hizmeti, lastik değiştirilmesi gibi birden çok yan hizmeti de size sunar. Öte yandan anahtar kaybı veya çalınması halinde teminat sunma, araç aksesuarlarının kapsama alınması, doğal afet gibi tehlikeli durumlarda geçerli olma gibi pek çok farklı durum da isteğe bağlı olarak poliçe kapsamına dahil edilebilmektedir.

MAPFRE SİGORTA olarak hayat size dar gelmesin diye geniş kapsamlı kasko poliçesini geliştirdik. Dört dörtlük bir güvence sağlayan bu ürünümüz ile aracınız her daim korumamız altında. 

Kasko teklifiniz için burayı tıklayın!