EKSTRA
MENÜ

Gardrobunuzun her zaman düzenli kalmasını sağlayacak püf noktaları

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

Herkes gardırobunun güzel ve düzenli görünmesini ister. Ancak istenilen eşyaya ulaşabilmek için bazen tüm düzen bozulabiliyor. Oysaki basit ama etkili çözümlerle gardrobunuzu daha işlevsel hâle getirebilir ve dağnıklığı önleyebilirsiniz.

Giymediğiniz kıyafetleri ayırın

Kullanmadığınız giysilerinizi, ileride giyilir düşüncesiyle gardırobunuzda tutmayın. Giymeyeceğiniz kıyafetler dolabınızın sıkışık olmasına neden olur. Bu yüzden giysilerinizi gözden geçirin ve kullanmayacağınız kıyafetleri ve ayakkabıları ayırın.

Giysilerinizi doğru şekilde katlayın

Kıyafetleri doğru şekilde katlayarak gardırobunuzda kullanabileceğiniz fazla alan oluşturabilirsiniz. Ayrıca doğru askılar kullanmanız da işinizi kolaylaştıracaktır. Doğru askıları tercih ederek giysilerinizin kaymasını önleyebilirsiniz. Böylece dolabınızda hem ekstra alan açılacak hem de dolabınızın düzenli görünmesini sağlayacaktır.

Sıralamaya dikkat edin

En fazla kullandığınız yazlık veya kışlık kıyafetleri kolayca ulaşabileceğiniz yere asın. Özel günlerde giyeceğiniz elbise veya resmi kıyafetlerinizi dolabınızın rahatça asabileceğiniz bölümüne yerleştirin. Tişört ve kazaklarınız için çekmece ya da rafları tercih edebilirsiniz.

İşlevsel kutularu tercih edin

Tercih edeceğiniz kutularla dolabınız düzenli görünmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle aksesuar ve ayakkabılarınız için bu kutuları kullanabilirsiniz. Kutuların yanı sıra dolap içi organizelerden de faydalanabilirsiniz. Böylece aradığınız şeye daha kolay ulaşabilirsiniz.