EKSTRA
MENÜ

Evinize yazlık havası vermek

için hangi renkleri seçmelisiniz?

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

Yaz mevsiminin iyiden iyiye hissedildiği bu günlerde; birçok kişi ev dekorasyonunu yazlık havasına uygun şekilde yapmanın yollarını arıyor. Şehir hayatının gri, sıkışık havasından bunalan insanlar; Ege’nin ikonik evlerini andıran dekorasyon tercihlerini keşfetmeye çalışıyor. Bu içerikte evinize yaz mevsiminin dinamik renklerini taşıyacak bazı önerileri sunacağız. Hazırsanız başlayalım…

Deniz mavisi ve hardal

Deniz mavisi, karanlık alanları ışıklandırmak isteyenler için popüler bir seçimdir; fakat bu tercihi hardal rengiyle bütünleştirerek de ileri götürebilirsiniz. Bu kombinasyon evin herhangi bir odasında neşeli ama rahat bir hava yaratacaktır.

Gri ve pudra pembesi

Odanızın ferah görünmesini sağlamak için pudra pembesi gibi çok yönlü bir geçiş rengini kullanabilirsiniz. Gri ile uyumlu olan bu renk, evinizin koyu zeminine de aydınlık katan bir özellik sunar. Pudra pembesi gri ile birleştiğinde iç mekâna sıcaklık hissi katar.

Mavi ve metalik renkler

Mavi ve metalik renklerin birleşimi, iç mekâna genel olarak dengeli bir görünüm katar. Tek başına kullanıldığında soğuk bir hava yaratan mavinin aksine; metal renklerle birleşen mavi dokusu evinize yazlık havası katması için pratik bir çözümdür. 

Turuncu ve indigo mavisi


Aklınıza Gökova Körfezi’nin görüntüsünü getirdiğinizde, narenciye ve denizin muhteşem birleşimini düşünürsünüz. Aynı bu iki doğal güzelliğin uyumlu birlikteliği gibi indigo mavisi ve turuncu da muhteşem bir birliktelik yakalar. Şehrin sıkışıklığını arkanızda bırakıp güzel bir tatil beldesinde oturuyormuş hissi yaratmak için bu iki rengi kendi evinizde de kullanabilirsiniz.