MENÜ
R

Evde verimli zaman geçirmenizi sağlayacak keyifli ve pratik öneriler

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

Korona salgını nedeniyle birçoğumuz eve kapanmış durumda. Mümkün olduğunca dışarı çıkmıyor ve dışarıyla olan bağlantılarımızın çoğunu da mobil telefonlarımız ya da internet aracılıyla sağlıyoruz. Bu süreç her ne kadar olumsuz bir nedenden kaynaklansa da aslında bireysel olarak bizlere birçok avantajı da beraberinde getiyor. Bu sayede uzun süredir ertelediğimiz birçok işimizi ya da hobimizi gerçekleştirirken yeni hobi ve uğraşlar da edinebiliyoruz. Biz de bu süreci, daha verimli nasıl geçirebiliriz diye düşündük ve size keyifli birkaç öneri sunmak istedik. İşte o önerilerimiz…

Dolaplarda değişim zamanı

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte dolaplarımızda da ciddi bir değişim zamanı! Hazır evdeyken kışlıklarınızı kaldırıp yerlerine baharlık kıyafetlerinizi koyabilirsiniz. Hatta yeterince zamanınız varken hepsini tek tek deneyip giyemediklerinizi bir kenara ayırabilir, sezona uygun kombinlerinizi tamamlayabilmek için eksik olan parçaları listeyebilirsiniz. Böylelikle ihtiyacınıza uygun bir alışveriş yapabilirsiniz. Kıyafette sezonun olmazsa olmaz parçalarına buradan bakabilirsiniz.

Kişisel bakım ihmale gelmez

Evde olduğunuz için yoğun makyajlar yapmıyor ve bu yüzden de cilt bakımını gerekli bulmuyor olabilirsiniz. Oysaki sağlıklı ve genç bir görünüm için cilt bakımını asla ihmal etmemek gerekiyor. Üstelik mevsim geçisinde olduğumuz şu günlerde, cildinizi yaza hazırlamak için en doğru zamanlarda olduğumuzu da söylemek mümkün. Kişisel bakımınız için ihtiyacınız olan her şeye buradan ulaşabilirsiniz.

Şimdi hobi zamanı…

Uzun zamandır okumak isteyip bir türlü okumadığınız kitaplar için harika bir fırsat diyebiliriz. Üstelik kitap okumak, gündemin stresinden uzaklaşmanızı sağlayacağı gibi zihninizde yeni fikirlerin doğmasına da yardımcı olacaktır. Unutmayın; her yeni bir kitap yeni bir bakış açısı! Son zamanlarda en çok satan kitapları buradan inceleyebilirsiniz.

Hareket şart!

Gündelik yaşam içerisinde sürekli bir hareket halindeydiniz fakat ev ortamında bu tempoyu sağlamak pek mümkün değil. Uzmanlar bu yüzden evlerimizde her gün düzenli olarak egzersiz yapmamızı öneriyorlar. Daha önce hiç spor yapmamış ya da uzun zamandır yapmıyor olabilirsiniz. Belki de bu süreç, sporu yaşamınıza dahil etmeniz için ideal bir başlangıç olabilir. Evde spor için ihtiyacınız olan her şeye buradan ulaşabilirsiniz.

Evinizi yeniden dekore etmek için iyi fırsat

Hayat telaşında evinizi ihmal etmiş olabilirsiniz; ama eminiz şimdilerde evde gözünüze batan ya da eksik gelen şeyler vardır. Değişiklik her zaman iyidir ve bunun için öyle büyük bütçelere de gerek yoktur her zaman. Evinizde yapacağınız ufak ekleme çıkarmalarla ev dekorasyonunuzu zenginleştirebilirsiniz. Ev dekorasyonunuza farklı bir hava katacak ürünlere buradan bakabilirsiniz.

Her şeyden önce evde temizlik zamanı

Saydığımız tüm bu öneriler, eminiz ki sizlere “evde olmak güzel” hissi verecektir. Ama tüm bu aktivileri yapmadan veya yaptıktan sonra dikkat etmemiz gereken çok önemli bir husus var: o da tabii ki temizlik! Hijyen kurallarına her zamankinden çok dikkat etmemiz gereken bu süreçte; bilinçli davranmak ve temizlik malzemeleri alırken de seçici olmak gerekiyor. Evdeki hijyeni sağlarken aynı zamanda sizin sağlığınızı da düşünen temizlik malzemelerine buradan bakabilirsiniz.

Market alışverişini dert etmeyin!

Kendimizi mümkün olduğunca izole ettiğimiz şu günlerde temel ihtiyaçlarınız için markete gitmek ya da markette zaman geçirmek sizi endişelendiriyor olabilir. Peki, marketin size gelmesine ne dersiniz? Online market alışverişiyle dilediğiniz her ürün hijyenik koşullarda paketlenerek kapınıza kadar gelir. Böylelikle dışarı çıkmak zorunda kalmazsınız. Market alışverişine buradan hemen başlayabilirsiniz.