GİRİŞ
MENÜ
R

Eğitimde fırsat eşitliği için %100’e varan burs imkanlarını keşfedin!

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

Ebeveynlerin çocuklarına hak ettiği dünya standartlarında bir eğitim imkanı sunabilmesi için birçok eğitim kurumu %100’e varan burs imkanı sağlıyor. Doğru bir okul arayışında öne çıkan birçok kriter yer alırken, çocuklarına hayal ettiği geleceği sunmak için anne ve babaların dikkat etmesi gereken şeyleri sizler için içeriğimizde listeledik.

 Başarıya giden yolda geçmiş akademik başarılarının önemi

 Kurumun geçmiş akademik başarıları öğrencilerin burs oranları ve yerleştirme sonuçları okul tercihinde ebeveynler için en önemli adım oluyor. Öğrencilerin aldıkları eğitimle sınavlardaki yerleştirme oranları, kurum başarısını açıkça gözler önüne sürüyor.  

Uzaktan eğitimde gerekli teknolojik alt yapıları sağlaması

Son yıllarda yaşadığımız pandemi sürecinde, ebeveynlerin çocukları için okul tercihlerinde uzaktan eğitim sürecinin nasıl yönetildiği süreci tercihlerinde önemli bir yer tutuyor. Gerekli teknolojik donanımların sağlanması bu aşamada zaman ve mekândan bağımsız, eğitimi her yere taşıyan teknoloji alt yapısı kullanılması gerekiyor.

Sosyal sorumluluk projeleri ile fark yaratıyor olması

Daha sürdürülebilir bir dünya için herkesin sorumluluk alması gerektiği bilincini öğrencilere eğitim hayatının ilk yıllarından itibaren aşılanıyor olması, toplumda fark yaratmayı amaçlayan projelere dönüşerek eğitim hayatı geleceği şekillendiriyor.

Yaşayarak öğrenen, öğrendiği bilgiyi kullanan nesillerin yetiştirilmesi

Kültür, sanat, spor ve bilimle çevrelenmiş, birikimi yüksek, özgür düşünen ve düşündüklerini açıkça ifade edebilen, yerel değerlere bağlı, evrensel değerlere açık, geleceğin aydınlık liderlerinden biri neden sizin çocuğunuz olmasın?

Takım bilinci için spor aktivitelerinin dünya çapında başarılı olması

Özellikle takım sporlarındaki başarılar, çocukların mental ve fiziksel gelişimi için çok fayda sağlıyor. Eğitimin her alanda eşsiz ve eşit olması, her öğrencinin içindeki potansiyeli keşfetmesi için tercih ettiğiniz kurumun sunduğu tüm imkanları detaylı inceleme gerektiriyor.

Başarı Doğa’mızda var!

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji; 2021-2022 eğitim öğretim yılı bursluluk sınav takvimini açıkladı. 15-16 Ocak 2022 tarihlerinde gerçekleşecek Bursluluk Sınavı’na 4. sınıftan 11. sınıfa kadar tüm öğrenciler başvurabilecek.

Her yıl binlerce öğrencinin hem kendini denediği hem de %100’e varan burs oranları için yarıştığı sınav, tüm Türkiye’deki İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji kampüslerinde eş zamanlı olarak düzenlenecek. 4, 5, 6 ve 7. sınıflar 15 Ocak’ta, 8, 9, 10 ve 11. sınıflar ise 16 Ocak’ta sınava katılabilecek.

Başvuru formu için tıklayınız.