EKSTRA
MENÜ
R

Doğa, insanlığın geleceğidir.

Doğa ile bütünleşen kadınlar bu projede buluşuyor!

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

Her gün bir yerlerde kadınlar dünyayı değiştirmek için harekete geçiyor. Gezegende pozitif bir iz bırakmak için mücadele eden kadınlar, bireysel ve kurumsal çabalarının destekleneceği projeler arayışında olabiliyor. Doğaya borçlu olduklarını geri verme tutkusuna sahip olan kadınlar, dünyayı değiştirmek için her gün bir yerlerde mücadele ederken, onları destekleyen projelere sen de katılabilirsin. Nasıl mı?

Toplum yararına ticari faaliyetler yürütüyorsan

Bulunduğu ticari faaliyetlerde toplumun çıkarını gözeten kadınlar, kamu yararına ilişkin projeler üreterek büyük bir mücadelenin içinde olabiliyor. Toplumun geleceğinde iz bırakmak isteyen kadınlar, birbirinden farklı kuruluşlarda yer alabiliyor ve aynı hedef uğruna sadece kuruluşlar için değil, bireysel olarak da çaba gösteriyor.

Kar amacı gütmeyen bir kuruluş bünyesinde yer alıyorsan

Sorunları çözmeye yönelik, hiçbir kar amacı gütmeyen kuruluşların içinde bulunan kadınlar, tüm maddi kaygılardan bağımsız “yardım” ve “iyilik” kelimelerinin çatısının altında yer alıyor.

Çevre yararına bireysel projeler üretiyorsan

Çevre ve doğa için harekete geçmek isteyen kadınlar, profesyonel alanları her ne olursa olsun bir kurum çatısından bağımsız da bireysel olarak proje üretebiliyor. Ortaya koydukları projelerin desteklenerek, bireysel çabalarının harekete dönmesine fayda sağlayacak projelere ihtiyaç duyuyorlar.

Çevre yararını hedeflediğin ticari faaliyetlerin içindeysen,

Yürüttüğü tüm ticari faaliyetlerini çevre bilinciyle ilerleten kadınlar, hangi sektöre bağlı olursa olsun gelecek için farkındalıkla yürüyorlar. Geri dönüşümden, taşıt kullanımına, kıyafet tercihlerinden kozmetik anlayışına kadar hayatındaki tüm parametreleri çevre yararına göre düzenlemiş kadınlar, gezegene pozitif bir iz bırakmak için her gün mücadele ediyorlar.

Harekete geçmek için hazır olan kadınları buraya alalım

Tüm bu faaliyet ve bilinç içindeki kadınlar, mücadelenizde yalnız değilsiniz. Hayatın her alanında çevre ve doğa için elini taşın altına koyan kadınlara harika bir haberimiz var!

Yves Rocher Vakfı'nın düzenlediği Toprağın Kadınları ödülüne başvurular başladı. Ayrıca bu yıl "Uluslararası Ödül" ile yarışma yeni bir boyut kazanacak!

Yves Rocher Vakfı, kadınların çevre için bu mücadelelerine tam 20 yıldır ışık tutuyor. Dünyada 2001 yılından bu yana düzenlenen Yves Rocher Vakfı Toprağın Kadınları Ödülü yarışmasında, 2015-2016 yılında uluslararası birinci olan Türkiye, 2022 yılında da Türk Kadınlarının çevre için mücadelelerine ışık tutmaya ve ödüllendirmeye devam ediyor.

Yves Rocher Vakfı Toprağın Kadınları Ödülü aday başvuruları 30 Ekim 2021 kadar www.yvesrocher.com.tr adresi üzerinden veya terredefemmes.turkey@fondationyvesrocher.org adresine iletilerek yapılabilir.

Birincilik elde eden adaya 100.000 TL ödül verilecektir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.