EKSTRA
MENÜ
R

Bu yaz mavi turları

seçmeniz için 5 neden!

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

Denizin rengi olan mavi aynı zamanda içinize giden yolun anahtarıdır. Çünkü size denizi, gerçek kişiliğinizi size bir anda keşfettirir. Özellikle pandemi dönemiyle ortaya çıkan mesafeli ve izole tatil seçenekleri arasında trend hâline gelen mavi turlar, bu yaz sizler için kusursuz tatili tarif ediyor.

Peki bu yaz neden deniz üstünde bir hayatı tercih etmeniz gerekiyor? Şimdi size farklı bir deneyimi açıklayalım.

Tek Bir Konumda Takılıp Kalmamak: Mavi Yolculuk

Azra Erhat, Sabahattin Eyüboğlu, Halikarnas Balıkçısı gibi isimlerin Gökova’da başlattığı Mavi Yolculuk konsepti temelde sahil kenarındaki yerleri dolaşarak deniz-kültür seyahatini birleştirmeye çalışan bir yöntemdi. Arkeolog, çevirmen ve gazeteciler bu kültür yolculuklarında buluşup Antik Anadolu tarihinin geçmişiyle de birlikte olarak, deniz tatillerini farklı bir deneyime sokuyorlardı. Bugün Mavi Yolculuk artık sadece Gökova’yla sınırlı değil. Akdeniz ve Güney Ege sahillerinde birçok yerde yapılabilen Mavi Yolculuklar, size, Türkiye’nin en güzel koylarında, tek bir noktaya bağlı kalmadan, hemen her gün farklı bir koyda uyanma olanağı sunuyor.

Farklı Tekne Deneyimleri, güvenli bir tatil seçeneği

Mavi Tur için dilerseniz ahşap yapım bir gulet, ya da dilerseniz lüks bir motoryat tercih edebilirsiniz. Yelkenin sessizliğini tercih edenlere, ahşap ya da fiber yelkenli tekneler de sunulabiliyor. Yaz tatillerinde izole, sağlıklı, mesafeli bir dinlence bulabilme noktasında mavi turlar bir adım daha öne çıkıyor. Bu noktada alternatif ve izole tatil seçeneğiyle Mavi Yolculuk konsepti, yakın arkadaşların, kişilerin ve ailelerin kendi aralarında oluşturduğu tatil planlarının içerisinde giderek daha popüler oluyor. Tekneler özenle dezenfekte ediliyor, güvenli tatil seçeneği sunuluyor.

"Mavi yolcu olmak ne demektir, diye sorarsanız, bu bir bilinç işidir, derim. Bu bilinç, insana bir ayrıcalık, bir üstünlük duygusu verir".    Azra Erhat

 

Dünyanın en iyi Mavi Yolculuk Rotaları Türkiye’de

Tüm dünyada Mavi Yolculuk konseptinin Türkiye’de başladığını unutmayın. Bu nedenle yat-deniz turizmi açısından Türkiye’nin güzergâh açısından da iyi bir yerde olduğunu söylemek mümkün. Akyaka, Bodrum, Fethiye, Kaş, Bozburun, Göcek, Marmaris gibi lokasyonlar üzerinden başlayan rotalar, çevre bölgeleriyle eşsiz bir deneyimin olmasına sebebiyet veriyor.

Deniz, Tarih ve Aktivite Bir Arada

Mavi Yolculuk sadece deniz üstünde geçen bir tatil değil. Yüzme, dalma, balık avlama, güneşlenme gibi denize bağlı aktiviteler dışında mavi turda yapılabilecek pek çok aktivite mevcut. Tur güzergahında tarihi yerler, ören yerleri veya yanaşabileceğiniz uygun alanlar var ise tekneden karaya çıkarak buraları ziyaret edebilirsiniz.

Tamamen Size Ait Huzurlu ve Keyifli Bir Hafta

Tekne, kendinizle baş başa kalabileceğiniz en uygun yerlerden biridir. Tekne öncesi hazırlık yaparak, en sevdiğiniz kitaplar, dergiler, bulmacalarla ilgilenebilir, oyun oynayabilir, film izleyebilir veya dilerseniz notebook açıp, işinizle ilgili bir şeyler dahi yapabilirsiniz. Masmavi denizin üzerinde, yıldızlı gökyüzü altında akşam yemek masasında ya da her gün farklı bir koyda sabah kahvaltısında yapacağınız uzun sohbetler en çok hatırlayacağınız anılarınız olacaktır.

Hayalinizdeki Tekne Tatili İçin Hemen Şimdi İlk Adımı Atın

En özel Mavi Yolculuk turlarını keşfetmek ve tekne tatili deneyimini yaşamak izole bir dinlencenin anahtarı. Şimdi Mavi Yolculuk güzergâhlarını ve paketlerini inceleyerek bu yaz tatilinde farklı bir deneyime yelken açın.

Mavi Yolculuk fırsatlarını şimdi keşfedin!