GİRİŞ
MENÜ
R

Başını yastığa koyduğu gibi uyumak isteyenlere...
Kaliteli bir uyku için yastık seçiminde nelere dikkat edilmeli?

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

Gün içinde tüm yaşananları bir kenara bırakıp, mental ve fizyolojik olarak bir sonraki güne hazırlanmak için günün en önemli zaman dilimi uykuya ayırdığımız vakit oluyor. Hal böyle olunca uykunuzu almadığınızda güne baş ağrılı, halsiz ve bitkin başlamak çok olağan oluyor. Yatak seçimi kadar önemli olan yastık seçimi, uyku kalitenizi doğrudan etkilerken size özel yastık seçiminin avantajlarını bu içeriğimizde keşfedeceksiniz.

Uyku pozisyonunuza göre yastık seçin

En çok uyuduğunuz pozisyona göre yastık seçimi çok önem kazanıyor. Sırt üstü, yüz üstü ya da yan yatıyorsanız yastık seçimlerinizi buna göre yapmalısınız. Farklı yatış pozisyonlarına uyum göstermek üzere tasarlanmış yastıklar, farklı dolgu malzemeleriyle üstün teknolojiler kullanılarak sizin için kişiselleştirilmiş yastık modellerini tercih edebilirsiniz.

Kilonuza ve fizyolojik özelliklerinize göre yastık tercih edin

Horlamanızın ya da baş ve boyun ağrılarınızın nedeni yastığınızla ilgisi olabilir. Daha kaliteli bir uyku için doğru yastığı bulmak istiyorsanız, satın almadan önce denemeniz ya da satış temsilcilerine danışmanız daha doğru olabilir. Özellikle ortopedik yastıklar, kilonuz ve fizyolojik özelliklerinize göre uygun bir seçim haline dönüşüyor.

Hipoalerjenik yastıklar ile uyku kalitenizi artırın

Ortam alerjenlerine karşı koruma sağlayan malzemeler ve yüksek teknoloji ile üretilen bu yastıklar antibakteriyeldir. Hapşırma, burun akıntısı ve tıkanıklığı, ciltte ve gözlerdeki kaşıntıyı azaltmaya yardımcı olan hipoalerjenik yastık seçimiyle kesintisiz bir uyku sizi bekliyor.

Serinletme özelliği olan yastıklar ile terlemeye son

İklimlendirme özelliği ile ısı dengesini ayarlayan jel dolgulu özel yastıklar, serinlik hissi vererek terlemeyi önlemeye yardımcı oluyor.  Molekül değişim teknolojisiyle elde edilen bu yastıkları, tamamen cilde ve sağlığa dost malzemeden üretiliyor. 3 boyutlu hareket özelliğine sahip jel dolgusu sayesinde masaj hissi ve omurgaya ergonomik destek veriyor.

Doğallıktan vazgeçmeyenler için kaz tüyü yastık

Doğal bir ısı dengeleyici olduğu için özellikle kuzey ülkelerinde geleneksel olarak dolgu malzemesi olarak kullanılan kaz tüyü çok hafif olduğu için modern tasarımlı uyku ürünlerinde de sık tercih edilen bir materyaldir. Dünyanın en hafif dolgu malzemelerinden olduğu için uyku ürünlerinde sık tercih edilen kaz tüyü, başınızı yastığa koyduğunuz anda size yumuşacık bir uyku sunuyor.

Uzay teknolojilerinden yararlanan visco yastık, boyun ve baş bölgenizi destekleyen elyaf yastık, doğallıktan vazgeçmeyenler için kaz tüyü yastık, serinleten Technogel® yastık ve hipoalerjenik yastık modelleri güçlü ürün çeşitliliği ile, size en yakın Yatsan mağazasında ve Yatsan Online’da.

Ürünleri keşfetmek için tıklayın.