EKSTRA
MENÜ
R

Başarılı bir kariyer için
üniversite eğitimi
yeterli değil!

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

Hızla gelişen teknoloji ve iş dünyasında artan rekabet sonucunda, üniversiteler ve özel sektör arasındaki mesafe giderek genişliyor. Özellikle Türkiye’de, üniversitelerde verilen eğitimin özel sektörün nitelikli ve yetkinlik sahibi insan kaynakları beklentisini karşılamakta yeterli olmadığı sıklıkla tartışılır hale geldi. Bunun bilincinde olan genç profesyoneller, kendilerini farklı alanlarda geliştirmenin ve uzmanlaşmanın yollarını aramaya başladılar bile. Sektörlerin nabzını tutarak geliştirilen eğitim ve sertifika programları bu anlamda gençlere birçok avantaj sağlıyor. Söz konusu bu avantajları gelin yakından inceleyelim…

Business School (İş Okulu) konsepti dünyada giderek yaygınlaşıyor ve önem kazanıyor!

Günümüzde genç profesyoneller ve yöneticilerden, güncel iş dünyası gelişmelerini ve deneyimlerini odağına alan bir gelişim göstermeleri ve uzmanlık kazanmaları bekleniyor. Başka bir deyişle üniversite mezuniyeti, iş dünyasında başarılı olmak ve kariyer basamaklarını tırmanmak için tek başına yeterli bir kriter olarak görülmüyor. Bireylerin, özel sektörün aradığı yetkinliklere cevap verebilmeleri için sürekli kendilerini güncel tutmaları isteniyor. Neyse ki Business School dediğimiz İş Okulu konseptleri söz konusu bu açığı kapatıyor. Dünyanın önemli noktalarında ve özellikle Avrupa’da oldukça prestijli örnekleri bulunan İş Okulu, özel sektörün beklenti ve ihtiyaçlarını yakından takip ediyor, bu doğrultuda iş dünyasına yönelik eğitim ve gelişim programları sunuyor.

İş dünyasına yönelik eğitim, İş Okulu’ndan alınır!

İş Okulu, üniversitelerin ve diğer akademik kurumların aksine; yönetim, finans, pazarlama, satış, insan kaynakları, operasyon, dijitalleşme gibi iş fonksiyonu odaklı alanlarda, iş dünyasına ilişkin pratik bilgi ağırlıklı ve güncel yetkinliklere odaklanan eğitim programları sunuyor. Buna bağlı olarak, İş Okulu eğitmen kadroları da genellikle deneyimli iş dünyası profesyonelleri, yönetim danışmanları veya özel sektör odaklı çalışan akademisyenler ve araştırmacılardan oluşuyor. Böylelikle İş Okulu, farklı kariyer basamakları ve uzmanlık alanları için özel olarak tasarlanmış eğitim ve sertifika programları ile iş dünyası profesyonelleri ve yöneticiler için sürekli gelişim imkânı sağlayabiliyor.

Türkiye’de İş Okulu konseptinin öncü kurumu: BMI Business School Istanbul

İş Okulu yapılanması, başta Amerika ve Avrupa olmak üzere, dünyanın gelişmiş ekonomilerinde oldukça yaygın ve prestijli bir konsept. Hatta yönetici koltuklarına yükselmiş iş dünyası profesyonellerinin neredeyse hepsinin özgeçmişinde İş Okulu bünyesinde tamamlanmış bir yüksek lisans, sertifika veya eğitim programı görmek mümkün.

Dünyaya yayılan ve olumlu dönüşler alınan İş Okulu konsepti, 2000’li yıllardan beri Türkiye’de de çeşitli üniversitelerin bünyesinde kurulan yönetim odaklı enstitüler ve eğitim merkezlerinde faaliyet gösteriyor. Ancak dünyadaki muadillerine benzer İş Okulu konseptine sadece BMI Business School Istanbul yaklaşıyor. BMI, iş dünyası profesyonelleri için özel olarak tasarlanmış farklı kariyer basamaklarına ve uzmanlık alanlarına hitap eden eğitim ve sertifika programlarıyla akademi ve iş dünyası arasında bir bağlantı noktası oluşturuyor.

Kurumların eğitim ihtiyaçlarına özel olarak tasarlanmış eğitim ve danışmanlık hizmetleri 

BMI Business School iş dünyasının profesyonellerine sunduğu eğitim hizmetlerinin yanında pek çok alanda danışmanlık hizmetleri de sunar. Bu kurumsal eğitimler, kurumların ihtiyaçları doğrultusunda özel tasarlanmış eğitim programlarıyla, kurumların vizyonlarını gerçeğe dönüştürecek ekiplerin gelişimine katkı sağlamaktadır. Sınıf-içi eğitimler, online eğitimler, drama çalışmaları, deneyim seansları, koçluk, workshoplar, konferanslar gibi bir çok farklı eğitim tekniğini kullanarak, kurumların ihtiyaçlarına yönelik “Özel Çözümler” üreterek maksimum fayda yaratmayı, kurumsal ve bireysel verimliliklerini arttırmayı hedeflemektedir. BMI kurumsal eğitim hizmetleri için geliştirdiği özgün yaklaşım ile firmanızın eğitim ihtiyaçlarının tespit ve analizinden başlayan bir danışmanlık hizmeti sunar.

İş dünyasında önemli bir bilinirlik ve saygınlık kazanmış olan BMI, 20 yıla yaklaşan serüveninde 750’den fazla sertifika programı ve 12 binden fazla mezun sayısıyla Türkiye’nin Avrupa’daki muadilleri ile rekabet edebilecek İş Okulu markası olma yolunda hızla ilerliyor.

BMI, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden akademisyenler, sektörün tecrübeli yöneticileri, alanında uzman yönetim danışmanları ve iş dünyası deneyimli eğitmenler ile birlikte çalışarak özel sektörün ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak eğitim ve gelişim programları düzenlemeye özen gösteriyor. Aynı zamanda, London School of Economics (LSE), Paris Sorbonne Business School, Mannheim Business School gibi uluslararası saygın kuruluşların iş birliğiyle düzenlenen yönetici gelişim programları sayesinde, Türkiye ve Avrupa iş dünyası arasında bilgi, iletişim ve iş ağının gelişmesine de katkıda bulunuyor. 

BMI Business School Istanbul tarafından sunulan eğitim ve sertifika programları hakkında detaylı bilgi için www.bmieducation.com adresini ziyaret edebilirsiniz.