GAZİANTEP HABERLERİ

Kerem Alkin, Kur Savaşlarına Dikkat Çekti

IHA
09.04.2015 - 11:21 |Son Güncelleme :

GAZİANTEP GENÇ İŞADAMLARI ADAMLARI DERNEĞİ (GAGİAD) TARAFINDAN PROF. DR. KEREM ALKİN’İN KATILIMI İLE PARİTE SAVAŞLARI VE DÜNYA SİYASETİ ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ KONULU TOPLANTI DÜZENLEDİ. TOPLANTIYA TUSAF YÖNETİM KURULU BAŞKANI VE GAGİAD ÖNCEKİ DÖNEM YÖNETİM KURULU BAŞKANI ERHAN ÖZMEN, İPEKYOLU KALKINMA AJANSI GENEL SEKRETERİ BÜLENT ÖZKAN, GAGİAD YÖNETİM KURULU BAŞKANI TANER ÖZDURAK, KADINLAR KURULU BAŞKANI AYLİN BURNUKARA, GAGİAD ÜYELERİ KATILDI VE FİRMA YÖNETİCİLERİ KATILDI.

IHA

Gaziantep Genç İşadamları Adamları Derneği (GAGİAD) tarafından Prof. Dr. Kerem Alkin’in katılımı ile Parite Savaşları ve Dünya Siyaseti Üzerindeki Etkileri konulu toplantı düzenledi. Toplantıya TUSAF Yönetim Kurulu Başkanı ve GAGİAD Önceki Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Özmen, İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Bülent Özkan, GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Taner Özdurak, Kadınlar Kurulu Başkanı Aylin Burnukara, GAGİAD Üyeleri katıldı ve firma yöneticileri katıldı.
Toplantıda konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanı Taner Özdurak, "Ülkemizin ve bölgemizin orta gelir tuzağına dikkat etmesi gerekiyor. Hedeflerimize yaklaşmak için orta gelir tuzağını yıkmak ve geçmek için girişimci cesaretli yönümüze dünden bugün daha fazla ihtiyacımız var. Dernek olarak da üyelerimizi bu yöne yönlendirecek birçok faaliyet ve projeleri içerisindeyiz. Bu bağlamda marka ürünlerin nasıl üretildiği markaşma süreçlerini yerinde bilgi alarak ve bir yatırım için fizibilitenin oldukça önemli olduğu konusunda bilgi ve donanıma sahip olacak organizasyonlar yapmaktayız’’ dedi.
Toplantı Prof. Dr. Kerem Alkin’nin sunumuyla devam etti. Ay sonu açıklanacak olan Amerikan Merkez Bankası verilerinin önemli olduğunu vurgulayan Alkin bu verilerin dolar ve paritelerin yeniden belirleneceğinden bahsetti. Amerikan Merkez Bankası faizler üzerindeki alınan karar değişikliği ile oranların yukarı yönde hareket edeceğini bu bilgiler ışığında özellikle döviz borcu olan firmaların döviz borçlarını kapatmaları gerektiğini belirtti. Petrol fiyatlarına da değinen Alkin petrol fiyatlarının önümüzdeki 3 yıl 55-60 dolarda bir seyir izleyeceğini ve arz-talep dengesinden dolayı daha sonra yükseleceğini vurguladı. Özelikle 7 Haziran genel seçimlerden sonra oluşacak iktidarın mali disiplin ve kamu harcamaları konusunda dikkat etmesi gerektiğini belirterek kamu harcamalarının daha nitelikli daha az ama daha katma değerli olarak planlanması gerektiği hakkında bilgiler verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Kerem Alkin, Kur Savaşlarına Dikkat Çekti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Nisan 2015 tarihinde saat 11 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kerem Alkin, Kur Savaşlarına Dikkat Çekti haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ

05 Ağustos 2021, Perşembe
 • İmsak
  03:59
 • Güneş
  05:32
 • Öğle
  12:42
 • İkindi
  16:29
 • Akşam
  19:41
 • Yatsı
  21:08
Sayfa Başı