GeriKelebek Yılmaz Güney’in hayatını çekecek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yılmaz Güney’in hayatını çekecek

Duvara Karşı filmiyle Berlin Film Festivali’nde büyük ödülü kazanan yönetmen Fatih Akın, yeni film projesinde Almanya’nın ünlü sanatçısı Hanna Schygulla ile çalışacağını açıkladı.

Şu sıralar ‘İstanbul’un sesi’ (The Sound of İstanbul) isimli belgesel filminin çekimleri için İstanbul’da bulunan Fatih Akın, komedi türünde çevireceği ‘Soul Kitchen’ adını taşıyacak ve ocak ayında çekimlerine başlanacak olan yeni filmindeki başrol için Schygulla ile anlaştığını söyledi. Ünlü yönetmen Rainer Fassbinder’in filmleriyle haklı bir üne kavuşan 60 yaşındaki sanatçının, Akın’ın filminde bir piyanisti canlandıracağı kaydedildi.

Vurmalı sazlar ustası Burhan Öçal ile birlikte İstanbul’un müzik zenginliğini beyaz perdeye yansıtmak üzere hummalı bir çalışma içinde bulunan 30 yaşındaki Fatih Akın, ilerde Yılmaz Güney’in hayatını konu edinen bir film çekmeyi de planladığını dile getirdi. Kendisine bu teklifin Fransa’daki bir film şirketi tarafından getirildiğini belirten Akın, ‘Konuyla ilgilendiği için yakın dostum Yılmaz Erdoğan ile konuştum. O da ‘Eğer başrolü bana verirsen filmi çekebilirsin’ dedi’ diye konuştu.

En lezzetli yemek tarifleri burada

False