GeriKelebek Türkler’in deodoran sorunu var
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkler’in deodoran sorunu var

Türkler’in deodoran sorunu var
refid:15333977 ilişkili resim dosyası

25 Haziran’da İstanbul’da konser veren Amerikalı rock grubu Alice in Chains, internet sitelerinde Türkiye’deyken terör korkusu yaşadıklarını ve Türkler’in ter koktuğunu yazdı.

Dünyaca ünlü Amerikalı rock grubu Alice in Chains, 25 Haziran’da Sonisphere Müzik Festivali kapsamında İstanbul İnönü Stadyumu’nda sahneye çıktı. Grup üyeleri, konserin ardından resmi internet siteleri www.aliceinchains.com’da İstanbul’da yaşadıklarını anlatan bir yazı yayınladı. İstanbul’a gelmeden önce “terör saldırısı olabileceği” konusunda uyarıldıklarını anlatan grup, Türkler’in ‘deodoran sorunu’ yaşadığını iddia etti.

İşte tartışmalara neden olacak o yazı:

Hiç güvende hissetmedim

“Daha önce İstanbul gibi bir şehirde hiç bulunmadık. Dünyanın en büyük dördüncü şehri ve kültür olarak Amerika’dan çok farklı. Bu farklılıklardan biri de deodoran. Otelde üç kez boş bir asansörle 7’nci kata çıktım, her defasında kusmak üzereydim. Benden önce asansörü kimler kullandı bilmiyorum ama kötü kokularını bırakmışlardı. Türkiye çok ilginç bir ülke. Ama ne yazık ki konser tarihi ve hava koşulları yüzünden gezme fırsatı bulamadım. Biz gelmeden bir gün önce İstanbul’da bomba patlamıştı ve konserin de terörün hedefi olduğu yönünde duyumlar aldık. Otelin girişinde metal dedektörler vardı. Eğer teröristler dürüst ve kurallara uyan adamlar olsalardı, kesin yakalanırlardı. Ama dedektörlerden geçip, alarmı kapayarak yollarına devam da edebilirlerdi, tıpkı benim lobide gördüğüm adam gibi. Kendimi hiç güvende hissetmedim. İstanbul’daki konserde şartlar çok da iyi değildi.”

False