GeriKelebek Türk Pop Müziği’ni tanıyor musunuz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türk Pop Müziği’ni tanıyor musunuz

Türk Pop Müziği’ni tanıyor musunuz
refid:8508741 ilişkili resim dosyası

Biri Uzman Dr. Tayfun Hancılar, diğeri şov adamı Kadir Çöpdemir. Bu ikili 25 Mart salı akşamı İstanbul Babylon’da Muhabbetli Türk Pop Tarihi adlı bir gösteri yapacak. Yaptıkları iş gereği birbiriyle alakasız görünen ikilinin aslında çok önemli ortak noktaları var; yaşadıkları dönem ve eski dostlukları.

1989 ve 1990’da arkadaşlarıyla birlikte kurduğu Seyirdefteri grubuyla çıkardığı iki albümden hatırlarsınız belki Uzman Dr. Tayfun Hancılar’ı. Yurtdışına gidince müziğe ara verdi ama ülkeye dönünce kendini yine sahnelerde buldu. 2005 yılında kendisi gibi müzisyen yedi onkolog arkadaşıyla birlikte kanserliler yararına Babylon’da konser verdi. O zamanlar sadece bas gitar çalıyordu. Şimdiyse Türk Pop Müziği’nden şarkılar söylüyor.

ÇÖPDEMİR ANLATACAK HANCILAR SÖYLEYECEK

Kadir Çöpdemir’leyse çok eskilere dayanan bir dostlukları var. Ve biraraya geldiklerinde bu eski günleri yad etmeden edemiyorlar. "Kadir’le biraraya geldiğimizde konu döner dolaşır eskilere giderdi. Ama bu tabii ki sadece müzik üzerine olmazdı. Dönemin her türlü olayını masaya yatırır, anılarımızı tazelerdik. Politika, sosyal yaşam, öğrencilik yılları gibi. Bir gün bundan çok keyif aldığımızı görüp, bir proje haline getirmeye karar verdik. Amacımız bir belgesel havasına girmeden, mizahla iç içe bir şekilde insanlara o dönemi tanıtmak, anlatmaktı" diyor Hancılar projenin doğuşunu anlatırken.

Projelerine Muhabbetli Türk Pop Tarihi adını verdiler. İçinde 70’lerin içine kapanık insanlarından 1980 sonrası yaşananlara, o dönemdeki insan ilişkilerinden solcuların-sağcıların çatışmalarına kadar her türlü sosyolojik bilgi yer alacak. Bu bilgiler, eski fotoğraf ve videolarla desteklenerek kendine özgü üslubuyla Kadir Çöpdemir tarafından anlatılacak. Hancılar, kendisine bu bölümde özel anılarıyla eşlik edecek. Ama asıl görevi izleyenleri şarkılarla eğlendirmek olacak. Timur Selçuk, Nilüfer, Erol Büyükburç, Cem Karaca ya da Erol Evgin gibi o dönemin popüler şarkıcılarından şarkıları seslendirecek. İlk şarkıysa Türk Pop’unda başlangıç sayılabilecek "Bak Bir Varmış Bir Yokmuş" olacak.

Yaklaşık iki saat sürecek bu eğlenceli ve bir o kadar da bilgi dolu gösteri saat 21.30’da Babylon’da başlayacak. Biletler 15-25 YTL. Tel: 0212 292 73 68

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

False