Yarından Sonra (The Day After Tomorrow) filmi konusu nedir? Yarından Sonra filminin oyuncuları kimler?

Güncelleme Tarihi:

Yarından Sonra (The Day After Tomorrow) filmi konusu nedir Yarından Sonra filminin oyuncuları kimler
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 12, 2023 17:22

2004'te çekilmiş Hollywood yapımı sinema filmi Yarından Sonra filmi bu akşam televizyon ekranlarına geliyor. Orjinal adı 'The Day After Tomorrow' olan Yarından Sonra filmi Küresel Isınma ve doğurabileceği sonuçları anlatmaktadır. Peki, Yarından Sonra (The Day After Tomorrow) filmi konusu nedir? Yarından Sonra filminin oyuncuları kimler? İşte filmin detayları...

Haberin Devamı

'Yarından Sonra' Kanal D ekranlarında izleyicisiyle buluşuyor. Yönetmenliğini Roland Emmerich'in yaptığı ve senaryosunun yine Roland Emmerinch ve Jeffery Nachmanoff'a ait olduğu Yarından Sonra filmi oyuncuları ve konusu haberimizde...

YARINDAN SONRA FİLMİ KONUSU NEDİR?

Film, Küresel Isınma ve doğurabileceği sonuçları anlatmaktadır. İklim bilimci Jack Hall (Dennis Quaid), kutuplarda araştırma yaparken, buz katmanın kırıldığına şahit olur. Bunun nedeninin ise küresel ısınma olduğunu düşünmektedir. Dünya, bir buzul çağına girmek ve bunun sonucunda köklü bir değişikliğe uğramak üzeredir. Jack, uluslararası küresel ısınma konferansında bu konuyu dile getirmiş ama istediği etkiyi yaratamamıştır. Jack'e göre, Dünya'nın iklim dengesi Kuzey Atlantik'teki akışa göre düzenlenmektedir. Kutuplarda küresel ısınma yüzünden eriyen buz dağlarından gelen soğuk sular Kuzey Atlantik'teki bu dengeyi bozuyor ve sonuçta yazın karın yağması, kışın çiçek açması gibi tuhaflıklarla karşılaşılıyor.

Haberin Devamı

New York sular altında kalmış ve birkaç saat içerisinde ani ısı düşüklüğü meydana gelecektir. Bunun farkında olan Jack Hall, oğlunu kurtarmak için yollara düşer. Filmde görsel-efektlerle hazırlanmış olan New York'un su altında kalması, Jack'in Özgürlük Heykeli'nin yanından yürümesi, kraliyet ailesini kurtarmaya giden helikopterlerin yakıtlarının aniden donması gibi sahneler izleyenleri oldukça etkilemiştir.

YARINDAN SONRA FİLMİ OYUNCULARI KİMLER?

Roland Emmerinch'in yönetmenliği, yapımcılığını yapmasının yanında senaryosunu da üstlendiği Yarından Sonra Filmi oyuncuları arasında Dennis Quaid, Jake Gyllenhaal, Emmy Rossum, Sela Ward, Ian Holm, Jay O. Sanders ve Kenneth Welsh yer alıyor.

BAKMADAN GEÇME!