GeriTelevizyon Uyanış Büyük Selçuklu 21. son bölüme Melik Tapar'ın yaralanması damga vurdu... İşte yeni bölüm fragmanından görüntüler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Uyanış Büyük Selçuklu 21. son bölüme Melik Tapar'ın yaralanması damga vurdu... İşte yeni bölüm fragmanından görüntüler

Uyanış Büyük Selçuklu 21. son bölüme Melik Tapar'ın yaralanması damga vurdu... İşte yeni bölüm fragmanından görüntüler
Abone Olgoogle-news

Uyanış Büyük Selçuklu 21. son bölüm izle ekranı yayınlandı. Pazartesi akşamları izleyici karşısına çıkan Uyanış Büyük Selçuklu'nun 15 Şubat tarihli bölümünde Melik Tapar'ın final anında kılıçla yaralanması akıllara 'Melik Tapar öldü mü?' sorusunu getirdi. Heyecanlı gelişmelerin yaşandığı bölümde Konstantinopolis tarafından binlerce kişilik orduyla desteklenen İzakyos'un Selçuklu topraklarındaki planı merak uyandırdı. Son bölüm sonrası yeni bölüm fragmanı yayınlandı. İşte, Uyanış Büyük Selçuklu yeni bölüm fragmanı ve son bölüm ekranı.

Uyanış Büyük Selçuklu 21. bölümü ile 15 Şubat Pazartesi akşamı Trt1 ekranlarında yayınlandı. Dizinin bu haftaki bölümünde Melik Tapar'ın akıbeti merak konusu oldu. Terken'in Tacülmülk’e mancınık yaylarıyla ilgili verdiği emir son bölümde çarpıcı anları ekranlara getirdi. Yeni bölüm fragmanında ise Terken'ın planları dikkat çekti.

SON BÖLÜMÜ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

YENİ BÖLÜM FRAGMANI YAYINLANDI

Dizinin yeni bölüm fragmanı son bölümün ardından yayınlandı. İşte, fragmandan görüntüler.

UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU 21. BÖLÜMDE NELER OLDU?

Melikşah’ın kardeşi Melik Tekiş, taht şehri olan Isfahan’a gelmişti. Melikşah’ın huzuruna çıkmış ve Melikşah’a herkesten sakladığı gizli oğlunun kim olduğunu sormuştu. Sarayda yeni bir fitne ateşinin yanmasına sebep olacak olan Tekiş’in yeni hamlesi ne olacaktır? Melik Tekiş‘in ortaya attığı bu tehlikeli iddia neticesinde Tapar’ın aklına şüphe tohumları atılmıştı. Ana hasreti yeniden alevlenen Tapar ne yapacaktır?
Melikşah, Kuvel Kalesi’nin fethi için ordusunu güçlendirmek adına harekete geçmiş, Zübeyde’nin önerisiyle Berkyaruk’tan çelik kervanı getirtilmesini kararlaştırmıştı. Ne var ki; Zübeyde’nin getirttiği çelik kervanı, Terken’in emriyle Tacülmülk’ün Sabbah’la birlik olup oynadığı tehlikeli bir oyunla basılmış; Selçuklu için son derece mühim olan çelikler ve yapımı uzun zaman alan mancınık yayları da Batıni ve Haçlı ittifakının eline geçmişti. Selçuklu’yu zor duruma düşürdüğünü anlayan Terken, Tacülmülk’e mancınık yaylarını geri getirmesi için emir verecektir. Bu durum Tacülmülk ile Sabbah’ın tehlikeli ortaklığını hangi yönde etkileyecektir? Tacülmülk mancınık yaylarını geri getirmeyi başarabilecek midir?
Getirttiği çelik kervanının saldırıya uğramasında Tacülmülk’ten şüphelenecek olan Zübeyde ne yapacaktır?
Bâtıni casusu olan Efruz’un zehirlemesiyle İlteber, Turna’nın isteneceği gün ölmüştü. İlteber’in ölümü ne gibi gelişmeleri beraberinde getirecektir? Şelemzar’daki dengeler alt üst olacak mıdır? Turna, İlteber’in ölümünü fırsat bilip başına üşüşecek olan alacaklılardan nasıl kurtulacaktır? Faysal, Turna’yı zora sokup gözden düşürmek için ne gibi faaliyetlere girişecektir? Sencer, İlteber’in ölümünden sonra karışıklığa sürüklenecek olan Şelemzar’ın asayişini sağlamayı başarabilecek midir?
Kendisini öldürmeye tevessül eden Haçlıların elinden kurtaran Melikşah’tan etkilenen Kont Albert, Hıristiyan dünyasının kendisine sırt çevirdiğinin farkına varacaktır. Büyük bir hayal kırıklığına uğrayacak olan Kont Albert, Melikşah’a yardım edecek midir?
Konstantinopolis tarafından binlerce kişilik orduyla desteklenen İzakyos, Selçuklu topraklarında ne gibi yıkıcı faaliyetlere girişecektir? Selçuklu’yu karıştırmak için İzakyos’tan asker desteği alacak olan Markus’un bugüne kadarki en cüretkâr hamlesi ne olacaktır?

False