Tokatçı filmi nerede çekildi? İşte Tokatçı filminin oyuncuları ve konusu

Güncelleme Tarihi:

Tokatçı filmi nerede çekildi İşte Tokatçı filminin oyuncuları ve konusu
Oluşturulma Tarihi: Haziran 08, 2022 17:09

Tokatçı filmi bu akşam yeniden televizyon ekranlarında izleyici karşısına çıkacak. Kemal Sunal’ın sevilen filmlerinden biri olan Tokatçı, Show TV yayın akışı içerisinde yer alıyor. Peki, Tokatçı filmi nerede çekildi? İşte Tokatçı filminin oyuncuları, konusu ve çekim yeri hakkında detaylar

Haberin Devamı

Tokatçı filmi oyuncuları ve konusu araştırılıyor. Natuk Baytan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Tokatçı filmi oyuncuları arasında Kemal Sunal, Şevket Altuğ, Nazan Saatçi, Ali Şen gibi isimler yer alıyor.

TOKATÇI NEREDE ÇEKİLDİ?

Tokatçı filminin çekimleri İstanbul Sarıyer sınırları içerisinde yer alan Reşitpaşa'da gerçekleştirildi.

TOKATÇI FİLMİ OYUNCULARI

Tokatçı filmi oyuncuları arasında Kemal Sunal, Nazan Saatçi, Şevket Altuğ, Ali Şen Ünal Gürel, Süheyl Eğriboz, Selahattin Fırat, Zuhal Üstüntaş gibi isimler yer alıyor.

TOKATÇI FİLMİ KONUSU

Saf bir adam olan Osman, gönlünü yanında ırgat olarak çalıştığı Hasan Ağa'nın kızı Emine'ye kaptırır. Ağa bunu öğrendiğinde başta deliye döner. Osman ve ailesi ile birlikte Emine'yi istemeye geldiklerinde Hasan Ağa onlardan yüklü bir başlık parası ister. Osman'ın aşkından yaptığı taşkınlıklar ise başlık parasının daha da artmasına neden olur. Osman'ın, gereken parayı köyde toplaması mümkün olmayınca, çareyi İstanbul'a gitmekte bulur. Gece gündüz çalışıp başlık parasını denkleştirince köye geri dönmeye çalışan Osman, yolda tüm parasını çaldırır. Eli boş bir şekilde köye döndüğündeyse topraklarının elinden alındığını ve babasının öldüğünü öğrenir. Osman, hem Emine'ye kavuşmak için parayı yeniden toparlamak hem de topraklarını geri almak için bir kez daha İstanbul'a gitmek için yola koyulur. Bu sırada karşılaştığı askerlik arkadaşı Şevket, Osman'a kısa yoldan zengin olmanın yollarını öğretmeye çalışır.

BAKMADAN GEÇME!