GeriTelevizyon Survivor 2018'de kim şampiyon oldu? İşte, Survivor'un bu yılki şampiyonu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Survivor 2018'de kim şampiyon oldu? İşte, Survivor'un bu yılki şampiyonu

Survivor 2018'de kim şampiyon oldu? İşte, Survivor'un bu yılki şampiyonu

Survivor 2018'de kimin şampiyon olduğu dün akşam Kıbrıs'ta yapılan büyük finalin ardından belli oldu. Şampiyonluk finaline çıkan Adem Kılıççı ve Nagihan Karadere arasında yapılan SMS oylaması oylaması sonrasında bu yılki Survivor şampiyonu belli oldu. Peki, Survivor 2018'de kim şampiyon oldu?

Survivor 2018 şampiyonu 30 Haziran Cumartesi günü ilan edildi. Anıl, Hilmicem, Nagihan ve Adem'in yarıştığı Kıbrıs finalinin sonunda 'Survivor'ı kim kazandı?' sorusunun cevabı belli oldu. Yapılan oylamalarla birlikte Anıl ve Hilmicem son ikiye kalamadı. Finale kadar eleme usulüyle gelen Nagihan ve Adem son ana kadar oldukça heyecanlıydı. Peki bu iki isimden hangisi büyük ödülü kazandı? İşte Survivor 2018 şampiyonu olan isim!

Ekranların soluksuz olarak takip edilen yarışma programı Survivor'da bu yılın şampiyonu gerçekleşen halk oylamasıyla birlikte açıklandı ve bir yarışma büyük bir mutluluğa ulaştı. Zorlu günler geçiren yarışmacılar finale kalabilme adına son ana kadar mücadele etmişlerdi. Dörtlü finalde Anıl, Hilmicem, Nagihan ve Adem yer almıştı. Yapılan oylamalarla birlikte Anıl ve Hilmicem son ikiye kalamadı ve Survivor'da elenen isimler oldu. Adem ve Nagihan arasında yapılan şampiyonluk oylamasının ardından Survivor 2018'in şampiyonu belli oldu.Peki, Survivor'da kim şampiyon oldu?

SURVİVOR 2018 ŞAMPİYONU KİM OLDU?

Survivor 2018'de büyük heyecan sona erdi ve bu sezonun şampiyonu gerçekleşen halk oylamasıyla birlikte açıklandı. Finale kadar eleme usulüyle gelen Nagihan ve Adem son ana kadar oldukça heyecanlıydı. Uzun zaman sonra Survivor'da bir kadın finalist yer aldı. Noter tarafından gelen SMS sonuçlarına göre Survivor 2018'in bu yılki şampiyonu Adem Kılıççı oldu.

FİNALE KALAN SON İKİ İSİM

Survivor finalinde yapılan ilk eleme sonrasında Hilmicem şampiyonluğa veda etti. Yapılan ilk elemenin ardından bir SMS oylaması daha gerçekleşti ve Survivor'da şampiyonluk hayallerine veda eden ikinci isim belli oldu. Survivor'da şampiyonluğa veda eden diğer isim Anıl Berk Baki oldu. Böylelikle Survivor'da finale kalan 2 isim Nagihan ve Adem oldu.

SURVİVOR FİNALİNDE İLK ELENEN İSİM KİM OLDU?

Survivor'da büyük final gecesi bu akşam erken başladı ve yarışmacılar birer birer oylamaya çıkmaya başladılar. Finalde son 4 isim arasında yer alan Adem, Nagihan, Anıl ve Hilmicem arasından bir kişi yapılan eleme sonucunda Survivor şampiyonu olma hayallerine veda etti. Survivor 2018'de yapılan halk oylamasıyla beraber son 3'e kalamayan ve elenen isim Hilmicem oldu. Böylelikle Nagihan, Adem ve Anıl Berk Baki son 3'te yer alan isimler oldu.

ACUN ILICALI'YA PLAKET VERİLDİ

Survivor'da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bakanı, Acun Ilıcalı'ya bir teşekkür plaketi verdi. Bakan ayrıca Alper Baycın'ı da unutmadı ve kendisine rahmet ailesine başsağlığı diledi.

MERVE OFLAZ KADIN ŞAMPİYON ÜNVANINI KORUDU

Survivor'da yapılan büyük finalin ardından Adem Kılıççı şampiyon oldu. Survivor'ın 2010 yılında Merve Oflaz kadın şampiyon olarak ünvanını sürdürüyordu. Nagihan Karadere bu yıl şampiyon olabilseydi eğer Merve Oflaz'la beraber bu ünvanı paylaşacaktı. Merve Oflaz böylelikle Survivor'da tek kadın şampiyon olma ünvanını elinde tuttu.

ADEM KILIÇÇI KİMDİR?

1986 yılında Ağrı'da dünyaya gelen Adem Kılıçcı'nın Türkiye'ye Kafkasya'dan göç etmiş Karapapak Türkleri'nden olduğu biliniyor. İstanbul'daki Fenerbahçe Boks Şubesi'nin üyesi olan Kılıççı Antalya'da düzenlenen 2004 Dünya Boks Şampiyonası'nda gümüş madalya aldı. Şikago'nun ev sahipliğini yaptığı 2007 Dünya Amatör Boks Şampiyonası'nda bronz madalya elde etti. 2008 yılında yapılan Yaz Olimpiyatları çerçevesinde de 69 kiloda mücadele ettiği İngiliz rakibi Billy Joe Sanders’e 14-3 skor ile yenildi. İngiliz boksör ile yaptığı mücadeleden yenilgi ile ayrılınca Adem Kılıççı, 2008 yılı Yaz Olimpiyatları’na da veda etti.

İtalya’nın Pascara kentinde, 2009 yılında gerçekleştirilmiş olan Akdeniz Oyunları’na da katılan Adem Kılıççı, yarışmalardaki üstün performansı sayesinde Akdeniz Oyunları’ndan gümüş madalya alarak ayrıldı. 2011 yılında Ankara’da gerçekleştirilen Büyükler Avrupa Şampiyonası’na da katılan başarılı boksör buradan da gümüş madalya alarak ayrıldı.

Türk boksör Adem Kılıççı, 2014-2015 döneminde Dünya Boks Federasyonu tarafından düzenlenen APB Profesyonel Boks Ligi dünya şampiyonu oldu. Rio’da düzenlenecek olan olimpiyatlar için de katılma hakkı kazanan Adem Kılıççı, kanında yasaklı madde tespit edildiği için Rio’da düzenlenecek olan yarışmalara katılamadı.

En lezzetli yemek tarifleri burada

False