GeriTelevizyon Survivor Ceyhun kimdir, kızı neden öldü? İşte Survivor Ceyhun’un kızının hikayesi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Survivor Ceyhun kimdir, kızı neden öldü? İşte Survivor Ceyhun’un kızının hikayesi

Survivor Ceyhun kimdir, kızı neden öldü? İşte Survivor Ceyhun’un kızının hikayesi
Abone Olgoogle-news

Survivor 2020 sezonunu en dikkat çeken isimlerinden biri de Ceyhun Uzun olmuştu. Yarışmacıların abi olarak gördüğü Ceyhun Uzun’un özellikle kızının hikayesi yüreklere dokunmuştu. Kızını acı bir şekilde kaybeden Ceyhun Uzun’un anlattıkları ve ıssız adada yaşadıkları uzun süre konuşulmuştu. Peki, Survivor Ceyhun kimdir, kızı neden öldü? İşte Survivor Ceyhun’un kızının hikayesi

Survivor'da kazandığı ilk oyunu ölen kızına adayan Ceyhun Uzun yarışma sonrası katıldığı programlara gündeme geliyor. Peki, Survivor Ceyhun kimdir? İşte 2020 sezonunun Gönüllüler ekibinde yarışan isimlerden olan Ceyhun’un hikayesi...

İngiltere Maraton koşusunda 3 dünya rekoru var.

1-2017 En hızlı koşu 5 kişi birlikte Scooby Doo arabanın içinde koşarak,

2-2018 En hızlı maraton 6 kişi Ghostbusters arabanın içinde koşarak,

3-2019 En hızlı maraton 6 kişi Thunderbirds uçak içinde koşarak.

-İngiltere'de 2 olimpiyat derecede AJ BELL Triatlon dereceleri var

-Londra, Atina, Berlin, Kıbrıs, Sydney, Türkiye maratonu koştu.

-2018 yılında polisler arasına seçildi ve Prens William ve Prens Harry'nin Kensington sarayına davet edildi.

-2 kere bisiklet turuna çıktı. İlkini Londra'dan Paris’e 24 saatte tamamladı. İkincisini ise Londra'dan Brugge'a 22 saatte tamamladı.

-En son koşusunu Kuzey kıbrısta 2019 yılında gerçekleştirdi.

Tek kızı olan Tanyel'i 2016 yılında kanser yüzünden kaybettikten sonra 2017 yılında eşiyle birlikte Londra'da Tanyel’s Smile (Tanyel’in Gülüşü) ismiyle kendi vakıflarını kurdu.

KKTC'de 0-24 yaş arası kanserle mücadele eden çocuklar ve ailelerine yardım etmeye başladı.

Ceyhun’ın kızının hikayesi

Survivor 2020’nin ilk bölümünde, kızını kaybettiği günleri anlatan gönüllüler takımından Ceyhun Uzun'un hikayesi dinleyenleri duygulandırdı. Ceyhun Uzun'un sözleri:

 “Dört yaşındayken annem-babam ayrıldı. Ben ve kardeşimi babam aldı, İngiltere’ye yerleştik. 19 yaşında polisliğe müracaat ettim ve kazandım. 1988’le eşimle Kuzey Kıbrıs’ta tanıştımç1990’da evlendik, 1995’te kızımız doğdu Tanyeli. Çok süper bir çocuktu, mutluyduk, çok bir şey istemezdik hayattan. 2013’te kızımın 18. Yaş doğum gününü kutladık. 6 gün sonra bir sızı vardı göğsünde, hastaneye götürdük. Tanyeli güçlü bir çocuktu. Kaburga kemiğinde bir şey buldular, kemik kanseri çıktı. Tedaviler 2.5 yıl sürdü, kızım pozitif durdu sonuna kadar. 2.5 yıl sonra kanser temizlendi, sanki yeni doğduk dünyaya. Eşim işine döndü, kızım okuluna döndü ama bir korku vardı içimde. Maalesef 6 ay sonra baş ağrısı vardı. Götürdük hastaneye, 3-4 gün bekledik. Dedi ki netice ne olursa olsun bana söylemeyin, doktorun yüzünden hemen anladım. Dedi ki 3 haftası kaldı kızınızın. 21 yaşında nişan yapmak istiyordu erkek arkadaşınla, nişanı öne çektik. Çok mutluydu, sarıldı bana. Çok severdi nişanlısını. Maalesef 2016’nın başında Tanyeli’mizi kaybetti, inşallah o bir melek oldu. Ben işe devam ettim 1 ay sonra, eşim kendinde değildi. Hiçbir şey incitemez beni artık ondan sonra, hiçbir şey zor değil.”

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle