GeriTelevizyon Survivor Ceyhun kimdir? Ceyhun Uzun’un kızı Tanyel'in ölümüyle ilgili bilgiler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Survivor Ceyhun kimdir? Ceyhun Uzun’un kızı Tanyel'in ölümüyle ilgili bilgiler

Survivor Ceyhun kimdir? Ceyhun Uzun’un kızı Tanyel'in ölümüyle ilgili bilgiler
Abone Olgoogle-news

Ceyhun Uzun Survivor 2020’nin en dikkat çeken ve konuşulan isimlerinden biri oldu. ‘Türk halkının gönlünü almaya geldim’ sloganı ile tanınan Ceyhun Uzun, kızı Tanyel ile ilgili anlattıklarıyla gerek yarışmacıları gerekse ekran karşısındakileri gözyaşlarına boğmuş, derinden etkilemişti. Peki, Survivor Ceyhun kimdir, kaç yaşında? Ceyhun Uzun’un kızı Tanyel'in ölümüyle ilgili bilgiler

Survivor'dan önce aktif bir spor hayatı olan Ceyhun Uzun'un İngiltere Maraton koşusunda 3 dünya rekoru var; 2017 En hızlı koşu 5 kişi birlikte Scooby Doo arabanın içinde koşarak,2018 En hızlı maraton 6 kişi Ghostbusters arabanın içinde koşarak, 2019 En hızlı maraton 6 kişi Thunderbirds uçak içinde koşarak.İngiltere'de 2 olimpiyat derecede AJ BELL Triatlon dereceleri var. Ceyhun Uzun Londra, Atina, Berlin, Kıbrıs, Sydney, Türkiye maratonu koştu.2018 yılında polisler arasına seçildi ve Prens William ve Prens Harry'nin Kensington sarayına davet edildi.2 kere bisiklet turuna çıktı. İlkini Londra'dan Paris’e 24 saatte tamamladı. İkincisini ise Londra'dan Brugge'a 22 saatte tamamladı. En son koşusunu Kuzey Kıbrıs’ta 2019 yılında gerçekleştirdi. Tek kızı olan Tanyel'i 2016 yılında kanser yüzünden kaybettikten sonra 2017 yılında eşiyle birlikte Londra'da Tanyel’s Smile (Tanyel’in Gülüşü) ismiyle kendi vakıflarını kurdu. KKTC'de 0-24 yaş arası kanserle mücadele eden çocuklar ve ailelerine yardım etmeye başladı.

Ceyhun Uzun'un sözleri:

Ceyhun Uzun Survivor 2020'de hayatını ve kızının ölümünü şu sözlerle anlatmıştı: “Dört yaşındayken annem-babam ayrıldı. Ben ve kardeşimi babam aldı, İngiltere’ye yerleştik. 19 yaşında polisliğe müracaat ettim ve kazandım. 1988’le eşimle Kuzey Kıbrıs’ta tanıştımç1990’da evlendik, 1995’te kızımız doğdu Tanyeli. Çok süper bir çocuktu, mutluyduk, çok bir şey istemezdik hayattan. 2013’te kızımın 18. Yaş doğum gününü kutladık. 6 gün sonra bir sızı vardı göğsünde, hastaneye götürdük. Tanyeli güçlü bir çocuktu. Kaburga kemiğinde bir şey buldular, kemik kanseri çıktı. Tedaviler 2.5 yıl sürdü, kızım pozitif durdu sonuna kadar. 2.5 yıl sonra kanser temizlendi, sanki yeni doğduk dünyaya. Eşim işine döndü, kızım okuluna döndü ama bir korku vardı içimde. Maalesef 6 ay sonra baş ağrısı vardı. Götürdük hastaneye, 3-4 gün bekledik. Dedi ki netice ne olursa olsun bana söylemeyin, doktorun yüzünden hemen anladım. Dedi ki 3 haftası kaldı kızınızın. 21 yaşında nişan yapmak istiyordu erkek arkadaşınla, nişanı öne çektik. Çok mutluydu, sarıldı bana. Çok severdi nişanlısını. Maalesef 2016’nın başında Tanyeli’mizi kaybetti, inşallah o bir melek oldu. Ben işe devam ettim 1 ay sonra, eşim kendinde değildi. Hiçbir şey incitemez beni artık ondan sonra, hiçbir şey zor değil.”

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle