GeriTelevizyon Sefirin Kızı dizisi nerede çekiliyor? Sefirin Kızı konusu ne?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sefirin Kızı dizisi nerede çekiliyor? Sefirin Kızı konusu ne?

Sefirin Kızı dizisi nerede çekiliyor? Sefirin Kızı konusu ne?

Star TV ekranlarında başlayan Sefirin Kızı dizisi, ilk bölümüyle yayın hayatına başladı. Neslihan Atagül ve Engin Akyürek'in başrollerini paylaştığı dizide destansı bir aşk hikayesi ele alınacak. Dizinin ilk bölümüyle beraber, izleyenler Sefirin Kızı konusu ve çekildiği mekanla ilgili araştırma yapmaya başladı. Peki, Sefirin Kızı dizisi nerede çekiliyor? Sefirin Kızı konusu ne? İşte, ayrıntılı bilgiler.

Çekimlerine geçtiğimiz aylarda başlanan Sefirin Kızı ilk bölümüyle izleyenlere merhaba dedi. Dizinin konusu kadar çekildiği farklı mekanlar, çok sayıda dizi sevenlerin gündeminde yer almaya başladı. Değişik görüntüleri yansıtan Sefirin Kızı ilk bölümü çekimler için ülke sınırlarını aştı. Peki, Sefirin Kızı hangi ülkede çekildi? İşte, Sefirin Kızı'nın çekildiği yerler hakkında merak edilenler.

SEFİRİN KIZI NEREDE ÇEKİLİYOR?

Sefirin Kızı'nın çekimleri Muğla'nın Bodrum ilçesinde gerçekleştiriliyor. Türkiye dışında da çekimleri yapılan dizinin ilk bölümü Montenegre olarak bilinen Karadağ Cumhuriyeti'nde gerçekleşti.

Sonbahar yağmurlarına denk gelen çekimler, turistlerin akınına uğrayan Kotor, Budva, Petrovic ve Cetinje’nin ünlü meydan ve sokaklarında gerçekleştirildi.

Sefirin Kızı dizisinin geride kalan bölümleri için çekimler ise Muğla'nın Bodrum ilçesinde gerçekleşecek.

SEFİRİN KIZI KONUSU NE?

Gariban bir yarıcının oğlu olan Sancar, daha çocuk yaştayken Bodrum’a tatile gelen bir büyükelçinin kızı olan Nare’ye sevdalanır.

Bu iki zıt çocuk, birbirlerini çok severler, sevdaları için yıllarca mücadele ederler. Sonunda kız oğlana kaçar ama tam kavuştukları gece Nare birden ortadan kaybolur. Bir daha onu gören olmaz.

Kimi der denize düştü öldü, kimi der sefir kızı ya Avrupa’ya kaçtı. Bir aşık da onlara türkü yakar, der ki sefirin kızı alaca kuş oldu uçtu. Böylece Nare ve Sancar’ın mutsuz hikayesi bir destana dönüşür.

Bir düğün gecesinde ortadan kaybolan sefirin kızı, tam dokuz yıl sonra, başka bir düğün gecesinde ortaya çıkıverir. Üstelik bu düğün, Sancar’ın düğünüdür ve ona kızını getirmiştir.

False