GeriTelevizyon Radyo D görme engellilerin sesi oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Radyo D görme engellilerin sesi oldu

Radyo D görme engellilerin sesi oldu

Radyo D ve ve Altı Nokta Körler Derneği’nden çok özel bir proje...

15 Ekim Dünya Beyaz Baston Görme Engelliler Günü'nde Radyo D, Geometry Global Istanbul ve Altı Nokta Körler Derneği görme engelli bireylerin hissettiklerini yaşatmak amaçlı bir farkındalık projesine imza attı. Hayata geçen proje kapsamında Radyo D, üzerinden dinleyicilere özel bir deneyim yaşatıldı. Rutin haber akışı sırasında radyo dinleyicilerinin algısını değiştirecek, betimlenerek anlatılan özel bir haber aktarıldı. Bu haberle birlikte dinleyiciler, hiç beklemedikleri bir anda görme engelli bireylerin hissettiklerini çarpıcı şekilde deneyimlediler.

Dinleyiciler, haberin 15 Ekim Dünya Beyaz Baston Görme Engelliler Gününe özel olarak hazırladığını şu anonsla farkettiler: “Bu renkli görüntüleri size tasvir ettik ama ne yazık ki bu görüntüleri göremedik. Hem de hiçbir görme engelimiz olmadığı halde. Yaşadığımız bu deneyim aslında bir görme engelli deneyimi. Belki ilk kez fark ettiğimiz bu durumu her gün yaşayan ve anlamlandırmaya çalışan milyonlarca görme engelli vatandaşımız var. Bugün 15 Ekim Dünya Beyaz Baston Görme Engelliler Günü...”Altı Nokta Körler Derneği’nin sosyal medya hesaplarında ve internet sitesinde de duyurusu yapılan proje, milyonlarca görme engelli birey için farkındalık yarattı.

Dernek ve 15 Ekim hakkında daha fazla bilgi için http://www.altinokta.org.tr/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Radyo D görme engellilerin sesi oldu

 

Bademli İncirli Sağlık Küpleri | Mucize Lezzetler

Bademli İncirli Sağlık Küpleri | Mucize LezzetlerMucize Lezzetler'in bugünkü menüsünde Bademli İncirli Sağlık Küpleri var! Gülçin Çavdarcı'nın enfes tarifi ile sizlerle... (Sponsorlu İçerik)

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

False