Özgün kimdir, kaç yaşında? Down Sendromlu oğlunu anlatmıştı

Özgün kimdir, kaç yaşında Down Sendromlu oğlunu anlatmıştı

Şarkıcı Özgün, katıldığı programların yanı sıra yaptığı açıklamalarla da gündeme geliyor. Özgün, eşi ve down sendromlu oğlu Ediz ile yaptığı paylaşımlarla sosyal medyayı da aktif olarak kullanıyor. Down sendromlu oğlu Ediz’le maceraları, onunla ilgili paylaşımlarına binlerce beğeni ve yorum geliyor. Peki, Özgün kimdir, kaç yaşında?

Haberin Devamı

Özgün Uğurlu, ya da bilinen adıyla Özgün, 19 Ekim 1979 tarihinde Eskişehir’de dünyaya geldi. 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Viyola Bölümü'nden mezun oldu. Sözleşmeli müzisyen olarak Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nda çalıştı.
Özgün'ün "Elveda" adlı ilk albümü Kasım 2005'te yayınlandı. İlk klibini "Elveda" şarkısına çekti ve bu albümden sırasıyla Şeytan, Yanarım, Kandırman Lazım, Günahkar ve Aşk Çiçeği isimli şarkılarına klip çekti.

Özgün'ün "Nöbetçi Aşık" adlı ikinci albümü, 20 Haziran 2007 tarihinde yayınlandı.Özgün'ün ikinci albümünün çıkış parçası olan "Kıvırır", 23 Haziran 2007'de yayınlandı.İkinci klibi ise "Acıyı çeken anlar", 27 Ağustos 2007 tarihinde yayınlandı.Üçüncü klibi ise "Yalnızlık", 21 Kasım 2007 tarihinde yayınlandı.Özgün'ün ikinci albümünün son klibi ise "Kıpır Kıpır", 21 Nisan 2008 tarihinde yayınlandı.Özgün vatani görevini(askerlik) 331.Kısa Dönem olarak Aralık 2009'da başlayıp Mayıs 2010'da tamamlamıştır.

Askerlik dönüşü Yeni isimli single çalışmasını Avrupa Müzik etiketiyle yayınlayan Özgün, klip çektiği İstiklal adlı şarkısıyla 2010 yazının en çok dinlenilen şarkıları arasında yer aldı (Nielsen verilerine göre). 2010 sonbaharında ise Toz adlı şarkısına klip çekti. 2011 yazı için hazırladığı dijital single çalışmasında ise klip çektiği Sadece Arkadaşız şarkısı ile radyolar ve müzik Tv'lerinde en çok çalınan şarkılar sıralamasında 2. sıraya kadar (Nielsen verilerine göre) yükseldi.

Özgün Uğurlu, 2012 yılında, kendisi gibi müzisyen olan Nida Kaçar ile dünya evine girdi. 2015 yılında, Down Sendromlu oğulları Ediz doğdu.

Haberin Devamı

DOWN SENDROMLU OĞLUNU BU SÖZLERLE ANLATMIŞTI

 “Biz bir bebek bekliyorduk. Allah bize bir melek gönderdi” diyen Özgün, oğluyla ilgili şunları söylemişti: Ediz, müziği çok seviyor, piyanonun başına oturduğum zaman ellerini ellerimin üzerine koyuyor. Saatlerce çalayım, kıpırdamadan dinliyor. Başkasının kliplerine tepki vermiyor ama benimkileri pür dikkat izliyor. (Ediz'in bir videosunu izliyoruz ve gerçekten babasını gözünü kırpmadan, büyük bir keyifle izliyor.) Anne-baba müzisyen olunca, müzik kulağı iyi olacaktır.”

 

Haberle ilgili daha fazlası: