Mucize filmi nerede çekildi, oyuncuları kimler? İşte Mucize filmi oyuncuları ve çekildiği yer

Güncelleme Tarihi:

Mucize filmi nerede çekildi, oyuncuları kimler İşte Mucize filmi oyuncuları ve çekildiği yer
Oluşturulma Tarihi: Kasım 03, 2020 20:40

Mucize filmi oyuncu kadrosu dikkat çekmeye devam ediyor. 1960’lı yıllarda geçen Mucize filminde Aziz karakterine Mert Turak hayat veriyor. Filmde Mahir isimli öğretmenin İzmir'den doğu illerinden birine tayini ve sonrasında yaşadıklarını anlatsa da, asıl işlenen konu engelli insanlara, engelli adayları insanların nasıl baktığı ve davrandığı ile ilgili. oyuncu kadrosuyla göz dolduran film çekildiği yerle de ilgi görüyor. Peki, Mucize filmi nerede çekildi? İşte, Mucize filmi oyuncuları ve çekildiği yerle ilgili ayrıntılar.

Haberin Devamı

Mucize filmi oyuncuları ve konusu izleyiciler tarafından merak ediliyor. Sevilen filmler televizyon ekranlarında yayınlanmaya devam ediyor. Yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül’ün yaptığı Mucize’de Aziz karakterine Mert Turak hayat veriyor. İşte Mucize filmi oyuncuları ve konusu hakkında detaylar

Mucize filmi izleyicileri filmin oyuncu kadrosunu araştırmaya başladılar. Çekimleri, İzmir (Foça) ve Kars (Kağızman)'a bağlı bir köyde gerçekleştirilen film, 1960’lı yıllarda geçiyor. Ünlü isim Talat Bulut, öğretmen karakterini canlandırıyor. Mucize’nin oyuncuları arasında Mert Turak, Seda Tosun, Ali, Sürmeli, Meral Çetinkaya, Şenay Gürler gibi isimler bulunuyor.

MUCİZE FİLMİ OYUNCULARI

Başrollerinde filmin yönetmeni Mahsun Kırmızıgül’ün de yer aldığı Mucize’nin ilk filminde baş karakter Aziz’i Mert Turak canlandırıyor. Mert Turak’a başrolde Talat Bulut, Seda Tosun, Ali, Sürmeli, Meral Çetinkaya, Şenay Gürler eşlik ediyor. Ayrıca kadroda; Büşra Pekin, Tansel Öngel, Cezmi Baskın, Erdem Yener yer alıyor.

Haberin Devamı

MUCİZE FİLMİ KONUSU

Filmin konusu 1960 yılında Mahir isimli öğretmenin İzmir'den doğu illerinden birine tayini ve sonrasında yaşadıklarını anlatsa da, asıl işlenen konu engelli insanlara, engelli adayları insanların nasıl baktığı ve davrandığı ile ilgili.

Bir öğretmenin bir kişinin, bir kişinin bir ailenin ve dolayısıyla bir köyün belki de zincirleme olarak tüm dünyayı nasıl değiştirebileceğini de göstermekte. Tabi sadece öğretmen değil, aşkın da gücünü çok farklı bir biçimde işleyip göstermiş oluyor.

Filmde Mahir öğretmen ailesi ve çocuklarını geride bırakıp geri dönebilecekken zor olanı seçip kalıyor; üstüne üstlük, kendi cebinden parayla köye okul yaptırıyor ve kızları okula göndermeyen ve onları sadece bir mal olarak gören zihniyeti yıkmaya çalışıyor.

Aziz karakteri ise ilk başlarda köyün delisi gibi bir imaj veriyorken ve Mahir öğretmen de kendisinden korkarken zamanla, aslında onun da duygularının olduğunu ve herkes gibi hissettiğini ancak onlar gibi davranamadığını seziyor. Ona konuşmayı ve yazı yazmayı öğretiyor

Haberin Devamı

Filmin geneli Aziz'in diğer erkek kardeşleri için annelerinin kız isteme adetlerini esprili bir şekilde kullanıcıya sunarken, Aziz'in kendini normal bir birey olarak kabul ettirmeye başladığı bir dönemde bir talih kuşu konuyor.

Aziz için kız istemeye gidiliyor ve evleneceği kız, kardeşlerinin eşlerinin aksine her şeyiyle tam bir güzellik abidesi. Ancak bu hem Aziz hem de eşi için bir kâbus oluyor. Aziz'in durumu ve eşinin güzelliği diğer köy ahalisi tarafından çekilmeyince onlar da çareyi kaçmakta buluyor.

Aziz ve ailesi 7 yıl sonra iyileşmiş bir şekilde Muallim Mahir ile birlikte dönüyor ve bütün köy ahalisi buna şaşırıyor. Bu görüntüden sonra film sona eriyor.