GeriTelevizyon MasterChef Türkiye jüri üyeleri kimlerdir? İşte MasterChef Türkiye jürisi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

MasterChef Türkiye jüri üyeleri kimlerdir? İşte MasterChef Türkiye jürisi

MasterChef Türkiye jüri üyeleri kimlerdir? İşte MasterChef Türkiye jürisi

Seyirciler tarafından büyük ilgi gören MasterChef Türkiye'de heyecan hız kesmeden devam ediyor. Birbirinden yetenekli yarışmacıların jüri karşısında ter döktüğü yarışmada, bu sezon jüri koltuğunda oturan Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu, yarışmanın hayranları tarafından merak konusu oldu. Peki, MasterChef Türkiye jüri üyeleri kimlerdir? İşte MasterChef Türkiye jürisi hakkında bilgiler.

TV8 ekranlarında bu sezon da ilgiyle izlenen MasterChef Türkiye'de yarışmacılar kadar jüri üyeleri de dikkat çekiyor. Yarışmacılarla girdikleri diyaloglar ve yarışma içindeki hareketleriyle çok konuşulan jüri üyelerinin kimler olduğu, sevilen yarışma programını takip eden televizyonseverlerce araştırılıyor. Peki, MasterChef Türkiye jüri üyeleri kimler?

MASTER CHEF TÜRKİYE JÜRİSİ HAKKINDA BİLGİLER

MEHMET YALÇINKAYA KİMDİR?

Bolulu Yalçınkaya dünyanın farklı yerlerinde Gastronomi ve Mutfak Koordinatörlüğü yaptı. 2004’te İstanbul Yemek Akademisinde insan anatomisi ve sindirim sistemi üzerine eğitim aldı. 2005’te Amerika' nın ünlü gurme dergisi “CULINARY” de Trend Chef olarak biyografisi ve spesiyalleri yayımlandı. Almanya’da dört yılda bir yapılan 2008 IKA OLİMPİYADE DER KÖCHE A kategorisinde dünya üçüncüsü oldu. Türk mutfağı ile ilgili çeşitli fuar, festival ve yarışmalarda madalya, şilt ve sertifikalar kazandı. Farklı tatların buluşması olan “Fusion Mutfak” akımını yapmış olduğu çalışmalar sonucu Türkiye' de ilk uygulayan cheflerden birisi oldu. 2012’de Türkiye Aşçılar Federasyonu Turculina Team Direktörü olarak Dünya Aşçılar Olimpiyatlarında dünya ikincisi oldu.

DANILO ZANNA KİMDİR?

İtalya doğumlu Zanna, aile restoranlarında çalışarak şeflik kariyerine başladı. İtalyda’da Gastronomi okudu. Türkiye’ye yerleşip kendi restoranını açtı. Çeşitli TV programlarında şeflik yapmaya başladı. Tematik bir kanalda kendi yemek programını hazırladı. İstanbul Culinary Enstitute’de İtalyan yemekleri workshopları hazırladı ve gastronomi öğrencilerine danışmalık yaptı.

SOMER SİVRİOĞLU KİMDİR?

İstanbullu Sivrioğlu, 1995 yılında akademik kariyer için Avustralya’ya gitti.Master yaparken şeflik kariyeri başladı. Restoran zincirlerinde yöneticilik yaptı. Sydney’de menüsünde pek çok Türk lezzeti bulunan ve marka haline gelen bir Türk restoranı açtı. Misafir jüri olarak Türk mutfağını tanıtmak için MasterChef Avustralya’da yer aldı. 2015 yılında Türk mutfağını sevdirmek için bir kitap hazırladı.

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

False