GeriTelevizyon MasterChef Sefa'ya ne oldu, yarışmaya devam edecek mi? MasterChef Sefa Okyay Kılıç'ın hayatı!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

MasterChef Sefa'ya ne oldu, yarışmaya devam edecek mi? MasterChef Sefa Okyay Kılıç'ın hayatı!

MasterChef Sefa'ya ne oldu, yarışmaya devam edecek mi? MasterChef Sefa Okyay Kılıç'ın hayatı!
Abone Olgoogle-news

MasterChef Sefa MasterChef Türkiye'nin son bölümünde gündeme geldi. MasterChef'in 8 Ekim tarihli bölümünde mutfakta yemek yaptığı sırada kanlar içinde kalan MasterChef Sefa oyuna devam edemeyerek kısa süre yarıştan ayrıldı. Yarışmanın iddialı isimlerinden olan MasterChef Sefa Okyay Kılıç'ın geçirdiği kaza nedeniyle sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Bu gelişmelerin ardından MasterChef hayranları 'MasterChef Sefa'ya ne oldu?' sorusunun yanıtına odaklandı. İşte, MasterChef Sefa'nın hayatıyla ilgili bilgiler.

MasterChef Türkiye yarışmacılarından olan Sefa Okyay Kılıç perşembe akşamı dokunulmazlık oyunundan ayrılmıştı. 8 Ekim tarihli MasterChef'in son bölümünde şefler stüdyoya sağlık personelini çağırdı. MasterChef Sefa dokunulmazlık oyunu sırasında blenderı çalışırken elini makineye kaptırdı. Parmağını kesen Sefa sağlık durumuyla ilgili bilgi verdi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan MasterChef Sefa, "Güzel mesajlarınız için teşekkür ederim gayet iyi durumdayım. Şu durumda bile saldırgan nitelikte mesaj atan arkadaşlar, yarışmanın stresi ve yorgunluğundan bir nebze olsun dalgınlığıma geldi, Allah düşmanınıza bile göstermesin'" dedi.

MASTERCHEF SEFA KİMDİR?

24 yaşında olan Sefa Okyay Kılıç, Gazi Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü mezunu. Kılıç, Londra’da aşçı olarak çalışıyor. Yarışmacı ilk seçmede erik soslu bademli somon füme yemeği yapmış, Danilo Şef, Somer Şef ve Mehmet Şef’ten evet oyu almıştı. Daha sonra final turunda elenen Okyay yedeklerden yarışmaya geri döndü.

Birçok gastronomi festivalinde ekip koordinatörü olarak katılan genç yarışmacı, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca biliyor. Moleküler Gastronomi, Kore Mutfak Eğitimleri ve İtalyan Mutfağı üzerine eğitimler alan MasterChef Sefa yarışmaya yedeklerden dahil olmuştu.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle