MasterChef Mehmet Yalçınkaya kimdir, kaç yaşında? Mehmet Şef ile ilgili bilgiler...

MasterChef Mehmet Yalçınkaya kimdir, kaç yaşında Mehmet Şef ile ilgili bilgiler...

Mehmet Şef merak edilen isimler arasında bulunuyor. MasterChef Mehmet Şef kimdir, nereli soruları yoğun ilgi görüyor. MasterChef 2020 jüri üyeleri arasında yer alan ünlü şef, 1974 yılında Bolu’da dünyaya geldi. İşte dünyanın farklı yerlerinde Gastronomi ve Mutfak Koordinatörlüğü yapan ve kariyerinde birçok başarıya imza atan Mehmet Yalçınkaya’nın hayatı…

Haberin Devamı

MasterChef 2020 jüri üyeleri arasında yer alan Mehmet Yalçınkaya’nın hayatı araştırılıyor. Yeni sezon için seçmelerin devam ettiği yarışmada yorumları ile dikkat çeken Mehmet Şef’in kariyeri merak ediliyor. İşte 'Fusion Mutfak' akımını yapmış olduğu çalışmalar sonucu Türkiye' de ilk uygulayan isim olan Mehmet Yalçınkaya ile ilgili bilgiler…

MEHMET YALÇINKAYA KİMDİR?

'Fusion Mutfak' akımını yapmış olduğu çalışmalar sonucu Türkiye' de ilk uygulayan isim olan Mehmet Yalçınkaya, dünya çapında başarılarını kanıtlamış bir isim.

Masterchef'in Mehmet Şef'i 1974 yılında aşçılar diyarı Bolu'da dünyaya geldi.  2004’te İstanbul Yemek Akademisinde insan anatomisi ve sindirim sistemi üzerine eğitim aldı. 2005 yılında Amerika'nın ünlü gurme dergisi “CULINARY” de Trend Chef olarak biyografisi ve spesiyalleri yayımlandı.

Türk mutfağı ile ilgili çeşitli fuar, festival ve yarışmalarda madalya, şilt ve sertifikalar kazandı.Fransa, İtalya, Katar, Almanya ve Yunanistan gibi dünyanın farklı yerlerinde ve farklı kültürlerde Gastronomi ve Mutfak Koordinatörlüğü yaptı.

Haberin Devamı

MasterChef Mehmet Yalçınkaya kimdir, kaç yaşında Mehmet Şef ile ilgili bilgiler...

MEHMET YALÇINKAYA’NIN KARİYERİ

2008'de Almanya'da dört yılda bir yapılan IKA OLİMPİYADE DER KÖCHE A kategorisinde dünya üçüncüsü olmayı başardı.

2012’de Türkiye Aşçılar Federasyonu Turculina Team Direktörü olarak Dünya Aşçılar Olimpiyatlarında dünya ikincisi oldu.

Almanya’da dört yılda bir yapılan 2008 IKA OLİMPİYADE DER KÖCHE A kategorisinde dünya üçüncüsü oldu.

2018 TÜRES tarafından düzenlenen Türkiye Lezzet Ödüllerinde 500 bin kişinin üzerinde halk oylaması ile En iyi Şef Ödülü’nün de sahibi oldu. Ayrıca pek çok ulusal ve uluslararası ödülün de sahibi oldu.