GeriTelevizyon MasterChef Eray kimdir, kaç yaşında ve nereli? MasterChef Eray Aksungur'un hayatı ve biyografisi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

MasterChef Eray kimdir, kaç yaşında ve nereli? MasterChef Eray Aksungur'un hayatı ve biyografisi

MasterChef Eray kimdir, kaç yaşında ve nereli? MasterChef Eray Aksungur'un hayatı ve biyografisi
Abone Olgoogle-news

MasterChef Eray MasterChef Türkiye'nin dikkat çeken isimleri arasında yer alıyor. MasterChef'te bireysel dokunulmazlık oyunlarının en çok kazananı olan ve yemeklerde gösterdiği başarılarla adından söz ettiren MasterChef yarışmacısı Eray Aksungur'un, yarışmacı arkadaşlarıyla girdiği diyaloglarla da gündeme geliyor. Mengen Meslek Yüksekokulu Aşçılık bölümünü bitiren ve İstanbul’da çeşitli restoranlarda çalışan MasterChef Eray, aşçılığın çocukluk hayali olduğunu söylüyor. Peki, MasterChef Eray kimdir?

MasterChef Eray'ın hayatı MasterChef'in son bölümüyle beraber yeniden gündeme geldi. MasterChef 2020'nin ilk 11 kadrosunda yer alan ve sıklıkla eleme potasına gönderilen Eray, iddialı ve meydan okuyan açıklamalarıyla adından söz ettiriyor. Bodrum'da ilk stajını yapan MasterChef Eray, Aksungur, Lezzet Akademisi adlı programda yarıştı. İşte, MasterChef Eray Aksungur'un hayatıyla ilgili bilgiler. 

MASTERCHEF ERAY KİMDİR?

MasterChef’teki aşçı yarışmacılardan biri olması nedeniyle deneyimli yarışmacı Eray Aksungur, 23 yaşında. Aşçılar şehri Mengen'de aşçılık okudu. İstanbul ve Bodrum'da çeşitli otellerde aşçılık yapan Eray Aksungur, son olarak ise Bolu'daki bir otelde çalışmaya başladı.

2019 yılında Aylin Yazıcıoğlu, Danilo Zanna ve İsmet Saz'dan oluşan ve meslek erbabı yemek ustalarının jürisi olduğu, "Lezzet Akademisi' yarışma programında yer aldı. Tarhanaya bulanmış, taze ıhlamurlu levrek ile katıldığı MasterChef’in ana kadrosunda yer almayı başardı.

Bodrum Marina Yat Kulübü’nde 1 sezon boyunca şeflik yaptı. Mengen Meslek Yüksekokulu Aşçılık bölümü mezunu olan Eray çeşitli yerlerde çalıştıktan sonra MasterChef Türkiye'ye başvuru yaparak yarışmacı kadrosuna dahil oldu.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle