MasterChef eleme adayı kimler oldu? 1 Eylül MasterChef dokunulmazlığı kazanan takım ve potaya giren isimler

MasterChef eleme adayı kimler oldu 1 Eylül MasterChef dokunulmazlığı kazanan takım ve potaya giren isimler

MasterChef'te eleme adayları kimler oldu? Yeni haftada kırmızı ve mavi takımın kurulmasının ardından MasterChef'te dokunulmazlık mücadelesi yaşandı. Somer, Mehmet ve Danilo şefin istedikleri yemekleri en iyi şekilde hazırlayan bir takım dokunulmazlığı kazanırken, gecenin sonunda MasterChef 1. ve 2. eleme adayları belli oldu. MasterChef'in 1 Eylül akşamı yayınlanan 43. bölümünde gecenin kazananı bireysel dokunulmaz olarak eleme potasından sıyrıldı. İşte, MasterChef Türkiye eleme adayları ve dokunulmazlığı kazanan takım.

Haberin Devamı

TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye 1 Eylül akşamı sevenlerinin karşısına çıktı. Heyecanla takip edilen yarışmanın son bölümünde şefler yarışmacılardan Meksika Mutfağı’nın yemeklerini yapmasını istedi. Tortilla çorbası, sucuklu karides taco, tamale, etli fasülyeli enchilada, guacamole sosun menüde yer aldığı gecede, en kısa sürede en iyi yemekleri çıkararak dokunulmazlık oyununu kazanan mavi  takım oldu. Bireysel dokunulmazlığı kazanan Eray ise potaya bir arkadaşını gönderdi, diğer aday ise yapılan oylama ile belli oldu. İşte, MasterChef son bölüm özeti. 

MASTERCHEF ELEME ADAYI KİMLER OLDU?

MasterChef'te heyecanlı geçen mücadele sonunda en iyi kuzu incik yemeğini yaparak bireysel dokunulmazlığı kazanan isim Eray oldu. Kırmızı takımda dokunulmazlığı alan Eray ilk eleme adayı olarak Özgül'ün ismini söyledi.

Diğer eleme adayı ise kırmızı takımda yapılan oylama sonucunda Duygu olarak belirlendi. 

Haberin Devamı

MASTERCHEF'TE DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef'in son bölümünde kırmızı ve mavi takım yarışmacıları Meksika Mutfağı’ndan esintileri yapmak için karşı karşıya geldi.

Şefler dokunulmazlık oyununda yarışmacılardan Tortilla çorbası, sucuklu karides taco, tamale, etli fasülyeli enchilada, börülceli mole (domates alçalı sos eşliğinde), arroz con leche, guacamole sos yapmasını istedi.

40 dakika sürenin arından şefler yarışmacıların yaptıkları yemeklerin tadına baktı. MasterChef'te menüyü en iyi yaparak kazanan takım Celal'in kaptan olduğu mavi takım oldu.

BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

Mavi takımın dokunulmazlığı kazanmasının ardından kırmızı takım yarışmacıları bu kez bireysel dokunulmazlığı almak için bir kez daha mutfağa girdi. MasterChef Türkiye'nin 1 Eylül Salı akşamı ekranlara gelen bölümünde, şefler bireysel dokunulmazlık oyununda yarışmacılardan Danilo Şef'in özel tabağı olan kuzu incik yemeğini yapmasını istedi.

45 dakikanın ardından şefler en iyi dört tabağın sahibi olarak Eray, Gülşah, Emir, Uğur'u açıkladı.  Şeflerinin yaptığı oylamanın ardından bireysel dokunulmazlığı alan isim Eray oldu.

Eray böylece eleme potasına gitmekten kendisini kurtarmış oldu.