GeriTelevizyon Kuruluş Osman’da Moğol Komutanı canlandıracak olan Yurdaer Okur kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kuruluş Osman’da Moğol Komutanı canlandıracak olan Yurdaer Okur kimdir?

Kuruluş Osman’da Moğol Komutanı canlandıracak olan Yurdaer Okur kimdir?

En son Zümrüdüanka dizisinde yer alan Yurdaer Okur, Kuruluş Osman dizisine transfer oldu. Yer aldığı projelerle adından sıklıkla söz ettiren Yurdaer Okur dizide Moğol komutanı oynayacak. Peki, Kuruluş Osman’da Moğol Komutanı canlandıracak olan Yurdaer Okur kimdir?

Yurdaer Okur, Burak Özçivit, Nurettin Sönmez, Ragıp Savaş, Saruhan Hünel ve Ayşegül Günay’ın başrollerinde yer aldığı Kuruluş Osman’ın oyuncu kadrosuna dahil oldu. "Yeni Hayat" ve "Zümrüanka" gibi projelerde de geçen Yurdaer Okur, Moğol komutanı rolüne hayat verecek.

Yurdaer Okur, 29 Ekim 1974'te Rize'de dünyaya geldi. Bafra Süper Lisesi'ni bitirdikten sonra Akdeniz Üniversitesi "Turizm İşletmeciliği" bölümüne girdi. Üç sene bu okulda okuduktan sonra işletmenin kendisine göre olmadığını anladı ve 1994 senesinde Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünü kazandı. Daha Sonra M.S.Ü Devlet Konservatuvar'ında yüksek lisans yaptı. 1999'da Genco Erkal ile tanışan Okur, Dostlar Tiyatrosu'na katılarak Yalınayak Sokrates adlı oyunda oynadı. Ardından 2000 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda yevmiyeli oyuncu olarak yer almaya başladı. Daha sonra, 2002 yılında kadrolu olarak Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'na atandı.

Yurdaer Okur, 2000 yılından başlayarak Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü bünyesinde birçok oyunda yer aldı ve yönetmenlik yaptı. Diyarbakırlı Gençlere Drama Dersleri verdi. Tiyatro aktörlüğünün dışında, Sinema ve televizyon çalışmaları da yapmaktadır.

En lezzetli yemek tarifleri burada

False