Engin Öztürk kimdir?Kaledar Günalp Bey rolünü canlandırıyor

Engin Öztürk kimdirKaledar Günalp Bey rolünü canlandırıyor

Kaledar Günalp rolüyle Diriliş Ertuğrul'a dahil olan Engin Öztürk, vatandaşların araştırdığı isim oldu. Daha önce birçok dizide rol alan Engin Öztürk, Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulunda aldığı eğitim ile kariyerine başlangıç yapmıştır. Peki, Kaledar Günalp Bey rolündeki Engin Öztürk kimdir kaç yaşındadır? İşte, ünlü isimle ilgili detaylı bilgiler

Haberin Devamı

Kaledar Günalp Bey rolünü canlandıran Engin Öztürk kimdir sorusu birçok dizisever tarafından oldukça merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Oynadığı diziler ve büründüğü rollerle işini oldukça iyi yaptığını göstermeye devam eden Engin Öztürk kimdir? Kaç yaşındadır? İşte hayatı hakkında kısa bilgiler.

ENGİN ÖZTÜRK KİMDİR?

Engin Öztürk, 28 Eylül 1986 tarihinde Eskişehir'de doğmuştur. Asker emeklisi bir baba ve ev hanımı bir annenin dördüncü çocuğudur. Eskişehir'de büyümüş ve Eskişehir Fatih Anadolu Lisesi'nden mezun olmuştur. Üniversite eğitimi için Ankara'ya gelmiş ve daha sonra 2008 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünde okumaya başlamış, 2012 yılında mezun olmuştur.

2003 yılında Hava Astsubay Meslek Yüksek Okuluna girmiş ve 2005 yılında mezun olmuştur. Ancak daha sonra askerlik mesleğinin kendisine uygun olmadığını anlamış ve konservatuvara girmiştir. Tiyatro merakı da Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulunda girdiği Tiyatro Kolundan gelmektedir.

2010 yılında seçmelerine katıldığı Fatmagül'ün Suçu Ne? adlı Kanal D dizisinde Selim Yaşaran karakterine hayat verdi. Dizi Engin Öztürk'ün Türkiye ve Arap ülkelerinde tanınmasına sebep olmuştur. Dizinin 2012 yılında sona ermesi üzerine üniversite okuduğu dönemde hem oyun oynadığı hem de barmenlik yaptığı barın sahibi ünlü oyuncu Erdal Beşikçioğlu'nun başrolünü üstlendiği Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisinde Komiser Emre karakterini canlandırmıştır.

Haberin Devamı

Bunun yanı sıra Star Tv'de yayınlanan Muhteşem Yüzyıl dizisinde II. Selim rolünü üstlenmiştir. Star Tv'de yayınlanan Hatırla Gönül dizisinin iç mimarlık okuyup marangoz olan Yusuf rolünü canlandırmış. En son 2016 Aralık'ta bitmiş olan Yüksek Sosyete adlı dizide Kerem Özkan karakterini canlandırmıştır.