Hamdi Alkan kimdir, nereli, kaç yaşında? Hamdi Alkan, Şarkılar Bizi Söyler konukları arasında!

Hamdi Alkan kimdir, nereli, kaç yaşında Hamdi Alkan, Şarkılar Bizi Söyler konukları arasında

Birbirinden güzel şarkılarla müzik şöleninin yaşanacağı Şarkılar Bizi Söyler, bu hafta yeni konuklarıyla ekranlara gelecek. Şarkılar Bizi Söyler yeni bölüm konukları arasında oyuncu ve yönetmen Hamdi Alkan da yer alacak. Kariyeri boyunca pek çok yapımda yer alan Hamdi Alkan, izleyiciler tarafından merak ediliyor. Peki Hamdi Alkan kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte Hamdi Alkan ile ilgili merak edilenler...

Haberin Devamı

Şarkılar Bizi Söyler’in konukları arasında kimlerin olduğu her hafta merak ediliyor. Hamdi Alkan, Cumartesi akşamlarının sevilen programı Şarkılar Bizi Söyler'in yeni bölüm konuklarından biri. Peki Hamdi Alkan kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte konuyla ilgili detaylar...

Hamdi Alkan kimdir?

1967 yılında Hatay'da dünyaya gelen Hamdi Alkan, ilkokul, ortaokul ve liseyi Antakya‘da okudu. Daha sonra İstanbul’a gelerek Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümünde eğitim aldı. İlkokul sıralarında tiyatro ile ilgilenmeye başlayan Hamdi Alkan, 1990’lı yıllarda TRT’de başlayan "3 aşağı 5 yukarı" adlı programla TV dünyasına adım attı. TRT’de ve birçok özel kanalda skeçler ve komedi programları yapan Hamdi Alkan, "Reyting Reyting" "Reyting Hamdi" ve "Hamdi Alkan TV" adlı komedi programlarını yapmaya devam etti.

Haberin Devamı

2004 yılında Show TV’de Türkiye'nin Yıldızları yarışması projesini yaptı. 2007 yılında "Bayrampaşa: Ben Fazla Kalmayacağım" Sinema filminin yönetmenliğini üstlenen Hamdi Alkan, 2009 yılında Turgut Özakman'ın senaryosunu yazdığı ve başrollerinde Halit Ergenç, Çetin Tekindor, Batuhan Karacakaya, Canan Hoşgör ve Tolga Savacı'nın yer aldığı "Dersimiz Atatürk" filmini de yönetmiştir.

"O Hayat Benim" dizisinin de yönetmen koltuğunda oturan Hamdi Alkan Hayat Bazen Tatlıdır, Gurbette Aşk, Aşk Emek İster, Kendimize Doğru, Öğretmen Kemal, Arka Sıradakiler ve En İyi Arkadaşım gibi pek çok sevilen projede yönetmen olarak yer almıştır.

1989 yılında Canan Hoşgör ile evlenen Hamdi Alkan'ın bu evlilikten Zeynep ve Ayşe adlarında iki kızı vardır. Hamdi Alkan, 1999 yılında eşi Canan Hoşgör’den boşandı, daha sonra 2006 yılında tekrar evlendiler. 2012 yılının Mart ayında tekrar boşandılar. 24 Nisan 2014 tarihinde Selen Görgüzel ile Roma’da dünya evine girdi. Ancak çift, 8 yıllık evliliklerini geçtiğimiz Mart ayında sonlandırdı. Alkan, 1990'lı yıllardan beri çok sayıda filmde yapımcı, senarist, yönetmen ve oyuncu olarak yer aldı.