GeriTelevizyon Geline dizi yazmışlar ya nasip demiş
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Geline dizi yazmışlar ya nasip demiş

Geline dizi yazmışlar ya nasip demiş

Bir hafta içinde üç gelin geldi ekrana. 2017’nin yeni gelinlerini nasıl bir hayat bekliyor acaba?

ŞAŞKIN SÜREYYA

Küçük dünyasında kıt kanaat yaşarken Boran ailesine gelin giden Süreyya’nın bir haftada Faruk’a ölümüne âşık oluşuna pek inanamasak da nikâhlarına şahit olduk. Faruk annesine müthiş bir dirayet gösterdi, kendi seçtiği kızla evlendi. Süreyya da örf ve âdetlere hemen uyum sağlayıp kaynanasını hamamda bir güzel yıkayıp kırkladı. Yahu sene 2017, sen ki ilk bulduğun boş anda ‘Kurtlarla Koşan Kadınlar’ okuyan bir kızsın, ne giriyorsun hamam işine diye bağırdık ekran karşısında ama duymadı bizi tabii. Aslı Enver’in sakin oyunculuğu kendini izletse de Süreyya’nın “Benim hoşlanmadığım şeyleri yapamazsın! Ben senin kocanım!” diye bağıran Faruk’la işi çok zor. (İstanbullu Gelin, Star, cuma, 20.00)

Geline dizi yazmışlar ya nasip demiş

TATLI BELLA

İspanyol anne bağırıyor: “Ben seni Madrid’de doğurdum, Paris’te yedirdim, Milano’da giydirdim, Roma’lara gittik, seninle güzel zamanlar geçirdik. Niye şimdi sen karşıma geçiyor, diyor ‘Anne gidiyor ben dağlara’ neden?” Belli değil mi işte? Kızın görmediği bir dağlar kalmış... Bella, Hazar Ağa’yla evlenip Bozok Aşireti’nin gelini oldu. Evdeki ilk sabahında kayınpederinin abdest suyunu hazırlayıp servis etti. Konuları çok kabaca aynı gibi görünse de ‘İstanbullu Gelin’de her şey ne kadar ciddiye alınıyorsa burada da her şeyle o kadar eğleniliyor. Kendini paspas etmeyi ilk fırsatta bırakacağı belli olan yeni gelini canlandıran, kırık Türkçeli çok sempatik Jessica May’in payı büyük bu eğlencede. (Yeni Gelin, Show, cumartesi, 20.00)

Geline dizi yazmışlar ya nasip demiş

TALİHSİZ ZÜHRE

Üç gelin arasında en talihsizi ve ne yazık ki en gerçekçisi. Tarlada büyümüş, köyünden dışarı çıkmamış Zühre ,dedesi yaşındaki Fikret Karakaya’yla evlendiriliyor. Her tür işkenceye karşılık ne kendi ailesinden ne de gelini olduğu aileden kimseye boyun eğmemekte kararlı. Düğün gecesinde elinden bir kaza çıktı, kocadan (ve hiç tanımadığı birini yıkamaktan) paçayı kurtardı ama daha büyük bir belayı, adamın zalim oğlunu sardı başına. Bundan sonrası hep kaçmak Zühre için. Yolu İstanbul’a uzanacak, yanında da kendini Zühre’ye adayan Seyit olacak ama güzel günler ufukta görünmüyor. Kısaca, Selin Şekerci yine bir kaçak gelini canlandırıyor ve izleyicisini üzmekle birlikte desteğini de alıyor. (Çoban Yıldızı, Fox, perşembe, 20.00)

HAFTANIN SEÇKİSİ

- Gezi: Fatmagül Tatilde (Show, cumartesi, 14.00)

- Dizi: Adı Efsane (Kanal D, cumartesi, 20.00)

- Yarışma: Robot Savaşları (TLC, pazar, 22.25)

- Film: Jackie (MovieSmart Fest, pazartesi, 15.30)

- Dizi: Empire 3. sezon (Foxlife, perşembe, 20.15)

- Yeşilçam’ın ‘Turist Ömer’i Sadri Alışık’ın ölümünün 22’nci yılında, unutulmayan filmlerinden üçü ekrana gelecek. Büyük ustanın cebi para üreten bir pantolonla imtihanını anlatan, erken saatteki ‘Pantolon Bankası’nı (07.00) kaçırmışsınızdır belki ama üç evlilik yapan Saffet’in hikâyesi ‘Saffet Beni Affet’ (12.40) ve bir aşk hikâyesi ‘Yırtık Niyazi’ (17.40) pekala izlenebilir. (MovieSmart Türk)

‘SALON 7’ KAPILARI AÇIYOR

“1 yıl içinde 450’ye yakın filmin gösterime çıktığı, yerli-yabancı 60 milyona yakın biletin satıldığı 80 milyonluk ülkemizde maalesef sinema programı yapan kanal kalmadı” demiş Nizam Eren. İşte tam da bu nedenle ‘Salon 7’ isimli sinema programını hazırlayıp İlknur Bay ile birlikte sunuyor. Sat-7 Türk kanalından yayın yapacak olan programda gösterime giren ve girecek olan filmler, gişe durumu, ‘bunları biliyor musunuz’ köşesi, sinema dünyasından yerli ve yabancı haberler, film şirketleri ziyareti, set ve sinema insanları söyleşileri olacak. Sat-7 Türk, Türksat üzerinden yayımlanıyor, ayrıca D-Smart 157. kanalda yayında. 

Geline dizi yazmışlar ya nasip demiş

ÇANAKKALE’NİN ASLANLARI

Nebil Özgentürk’ün hazırladığı  ‘Galatasaray-Efsane Aslanlar’ belgeselinin dördüncü bölümü Çanakkale’nin Galatasaraylı kahramanlarına ve şehitlerine adandı. Vestel’in sponsorluğundaki belgeselin bu bölümü; savaşta yaşamını yitiren Galatasaray Liseli öğrenciler ve mezunlarının hikâyelerini konu alıyor. Yarın akşam Galatasaray Televizyonu’nda.

 

En lezzetli yemek tarifleri burada

False