GeriTelevizyon ‘Ferhunde Hanımlar’ı tekrar çekmek istiyoruz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Ferhunde Hanımlar’ı tekrar çekmek istiyoruz

‘Ferhunde Hanımlar’ı tekrar çekmek istiyoruz
Abone Olgoogle-news

Hatice Aslan, yıllar önce yayınlanan ve izleyiciyi ekrana kilitleyen ‘Ferhunde Hanımlar’ dizisini tekrar çekmek istediklerini söyledi. Hülya Koçyiğit’in ‘Film Gibi Hayatlar’ programına konuk olan Aslan, konuyla ilgili açıklama yaptı.

HATİCE Aslan, Hülya Koçyiğit’in “Film Gibi Hayatlar” programına konuk oldu. 1993-1999 yılları arasında yayınlanan, 1780 bölüm süren “Ferhunde Hanımlar” dizisinde oynayan ve o projenin kendisi için çok önemli olduğunu belirten oyuncu, “Ferhunde Hanımlar”ı tekrar çekmek istediklerini söyledi: “Ferhunde Hanımlar’ı tekrar yapmak istiyoruz aslında ama bir türlü buluşamadık. Tekrar gündeme getirmek istiyoruz. Girişimde bulunduk ama araya pandemi girdi.”

DOKUZ KARDEŞİN ALTINCISIYIM
Dokuz kardeşin altıncısı olan ve kalabalık bir ailede büyüdüğünü belirten Hatice Aslan böyle bir ailede büyümenin kendisine çok şey kattığını söyledi: “Her birimiz şu an ayrı şehirlerde ve ülkelerdeyiz. Annem çok cömert bir kadındı. Bizim için her şeyi yaptı. Babam çok çalışkandı. Sivas’taki çocukluğum, hatta lise yıllarıma kadar olan kısım benim için çok özeldir.”

‘Ferhunde Hanımlar’ı tekrar çekmek istiyoruz

NEŞE KARABÖCEK’İ TAKLİT EDERDİM
Küçük yaşlardan itibaren şarkı söylediğini ve o yaşta Neşe Karaböcek’in şarkılarını dilinden düşürmediğini belirten Hatice Aslan, Karaböcek’i taklit ettiğini anlattı: “Neşe Karaböcek’in şarkılarını söylüyordum. Nereden aklıma geliyor? Nasıl o duyguyu yaşıyorum? Yani mümkün değil. Taklit ediyordum farkında olmadan.”

OĞLUM OYUNCULUK YAPMAYI HİÇ İSTEMEDİ
34 yaşındaki oğlu Ekin’e oyunculuk tekliflerinin çok geldiğini ama kendisinin hiç istemediğini söyleyen Hatice Aslan “Ekin oyunculuğu hiç istemedi. Çok zorladılar, hatta teklifler geldi ama ‘Oyuncu olursam benim gerçek mesleğim arka planda kalır’ dedi. O zamanlar resim yapıyordu. O yüzden istemedi” diye konuştu.

False