GeriTelevizyon Eylül Öztürk kimdir? Eylül Öztürk'ün hayatı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eylül Öztürk kimdir? Eylül Öztürk'ün hayatı

Eylül Öztürk kimdir? Eylül Öztürk'ün hayatı

İlk olarak sosyal medya platformlarıyla ismini duyuran Eylül Öztürk, yepyeni bir projeyle gündeme geldi. Eylül Öztürk, bu kez 4 Kadın Zamanı isimli gündüz kuşağı programıyla evlere konuk olacak. Peki, Yetersiz Bakiye oyunundaki performansıyla ‘En İyi Kadın Tiyatrocu Ödülü'ne layık görülen Eylül Öztürk, kimdir, kaç yaşında?

Kendine has üslubu, eşini ve arkadaşlarını dahil ettiği skeçleriyle sosyal medyanın en çok konuşulan isimlerinden olan Eylül Öztürk’ün hayatına ilişkin merak edilenleri derledik.

Eylül Öztürk, 4 Haziran 1986 tarihinde Balıkesir'de dünyaya geldi. İlkokulu Gölcük ve İstanbul'da okuyan Eylül Öztürk, annesinin yurt dışında öğretmen olarak görevlendirilmesi ardından Belçika'ya yerleşti. Ortaokul eğitimini yurt dışında tamamlayan Eylül Öztürk, Flemenkçe, İngilizce ve Fransızca öğrendi. Küçük yaşlardan bu yana oyunculuğa ilgi duymaya başlayan Eylül Öztürk, Belçika'nın yerel bir tiyatro grubu seçmelerine katıldı, 5 yıl boyunca bu grupla beraber çeşitli oyunlarda rol aldı. Lise yılları boyunca okulun müzik gruplarında solist olarak yer aldı. İstanbul Üniversitesi Yunan Dili Ve Edebiyatı'nı kazanan Eylül Öztürk, üniversite yıllarında müzik ve oyunculuk hayatına devam etti, bir çok grupla solist olarak çalıştı ve sahne aldı. Aynı zamanda yerel bir TV kanalında uzun bir dönem sunuculuk yaptı, dizi ve kliplerde yer aldı, radyo jingle'ları ve reklam müzikleri seslendirdi.

Bir dönem Beyazıt Öztürk’le çalışan Eylül Öztürk, profesyonel anlamda oyunculuğa Yetersiz Bakiye’ ile başladı. Bu oyundaki karakteriyle ‘En İyi Kadın Tiyatrocu Ödülü’ne layık görüldü. ‘Deniz ve Güneş’ filminde Nurperi rolüne hayat verdi. Azen: Cin Karası, Tut Sözünü ve Yusuf Yusuf filmlerinin kadrosunda yer aldı. Eylül Öztürk Özkan, 2017 yılının yaz aylarında Barış Kenan Özkan ile nikah masasına oturdu. Eğlenceli video içerikleri üreten Eylül Öztürk, aynı zamanda Instagram üzerinden sosyal sorumluluk projeleri hazırlıyor.

En lezzetli yemek tarifleri burada

False