Esra Erol’da avukat Hülya Kuran ve eşi Selami Kuran kimdir?

Esra Erol’da avukat Hülya Kuran ve eşi Selami Kuran kimdir

Esra Erol programında yorumcu olarak izleyicinin karşısına çıkan Avukat Hülya Kuran, programın merak edilen isimlerinden biri. Programa konu olan olaylarla ilgili yaptığı yorumlarla dikkat çeken Avukat Hülya Kuran, kendisi gibi hukukçu olan Selami Kuran ile evli. Peki, Esra Erol avukat Hülya Kuran ve eşi Selami Kuran kimdir?

Haberin Devamı

Avukat Hülya Kuran 1972 yılında Çanakkale'de dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini memleketi Çanakkale'de tamamladı. Marmara Üniversitesi'nden 1996 yılından mezun olan Hülya Kuran aslen Çanakkaleli. Üniversiteden mezun olduğu yıl nikah masasına oturan Hülya Kuran kendisi gibi hukukçu olan Selami Kuran ile evli. Eşi Selami Kuran bir hukuk profesörü. Evli olan Hülya Kuran'ın biri kız biri erkek 2 çocuğu var. Hülya Kuran özel bir avukatlık firmasında çalışıyor.

HÜLYA KURAN'IN EŞİ HAKKINDA BİLGİLER

Lisans, yüksek lisans ve doktorasını İsviçre'de Zürih Üniversitesi Hukuk ve Siyasal Bilimler Fakültesi'nde tamamlayan Prof. Dr. Selami Kuran, doçentlik ve profesörlük unvanlarını Marmara Üniversitesi'nin akademik kadrosundayken edindi. Fakültenin Milletlerarası Hukuk Ana Bilim Dalı Başkanı olan Kuran, aynı zamanda İstanbul Barosu'na kayıtlı bir avukat. Alman-Türk Hukukçular Birliği Kurucu Üyesi olan Prof. Dr. Kuran'ın, Alman-Türk Sanayi ve Ticaret Odası ile Türk Alman İş adamları Derneği üyeliği de bulunuyor.

Haberle ilgili daha fazlası: