Erkan Petekkaya’nın annesi kimdir, neden öldü? Şerife Petekkaya hakkında bilgiler

Erkan Petekkaya’nın annesi kimdir, neden öldü Şerife Petekkaya hakkında bilgiler

Ünlü oyuncu Erkan Petekkaya’nın annesi akşam saatlerinde hayatını kaybetti. 69 yaşındaki Şerife Petekkaya'nın rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü öğrenildi. Vefat haberinin ardından Erkan Petekkaya’nın annesi Şerife Petekkaya hakkındaki bilgiler gündeme geldi. Erkan Petekkaya'nın annesinin Alzheimer hastası olduğu biliniyordu. Peki, Erkan Petekkaya’nın annesi neden vefat etti? İşte, Şerife Petekkaya'nın hayatıyla ilgili bilgiler.

Haberin Devamı

Oyuncu Erkan Petekkaya’nın Alzheimer tedavisi gören annesi yaşamını yitirdi. Acı haberin ardından ünlü oyuncu yaptığı açıklamada, "Güzel ruhuna bir Fatiha okumanızı rica ediyorum." dedi. Erkan Petekkaya, Alzheimer’a yakalanan annesi için Altınoluk’ta ev satın almış ve annesinin bakımıyla ilgileniyordu. İşte, Şerife Petekkaya'nın hastalığıyla ilgili ayrıntılar. 

ERKAN PETEKKAYA'NIN ANNESİ NEDEN VEFAT ETTİ?

Usta oyuncu Erkan Petekkaya annesinin ölümüyle ilgili yaptığı açıklamada vefat etme nedeni olarak şu ifadelerde bulundu;  Canım annemi iki yıldır mücadele ettiği alzheimer hastalığı sebebi ile kaybettik. Güzel ruhuna bir Fatiha okumanızı rica ediyorum.

ŞERİFE PETEKKAYA KİMDİR?

69 yaşında hayatını kaybeden Şerife Petekkaya bir süredir alzheimer hastalığı nedeniyle tedavi görüyordu.  Ünlü oyundu daha önce verdiği bir röpotajında annesi Şerife Petekkaya'nın Halk Eğitim’de öğretmenlik yaptığını açıklamıştı.

Yaklaşık 3 yıldır İstanbul ve Balıkesir arasında mekik dokuyan Petekkaya, hafta içi eşi ve çocuğuyla ilgilenirken, hafta sonları ise soluğu annesiyle babasının yanında alıyordu.

Haberin Devamı

ERKAN PETEKKAYA KİMDİR?

Diyarbakır asıllı fakat Elazığ'da doğmuş olan ünlü aktör çocukluğunu İstanbul'da geçirmiştir. Fenerbahçe Lisesinde okuyan Erkan Petekkaya daha sonrasında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarında öğrenim görmeye ve 1993 yılından beri devlet tiyatrolarında görev almıştır. 1994 senesinde kamera şakaları ile tanıştığı televizyon dünyasında başlayan kariyerine, 1998 yılında Güzel Günler dizisi ile devam etmiştir.

Erkan Petekkaya, 12 Aralık 1971 yılında Elazığ'da doğdu. Aslen Diyarbakırlıdır. Erkan Petekkaya, çocukluğunu İstanbul, Anadolu Yakası’nda geçirmiştir. Mehmet Karamancı İlkokulu'nda, daha sonra Bostancı Ortaokulu ve Fenerbahçe Lisesi'nde okumuştur. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nı kazandı.

Erkan Petekkaya, 1993 yılından beri kadrolu Devlet Tiyatroları oyuncusudur. 1994 yılında kamera şakalarıyla tanıştığı televizyon dünyasındaki kariyerine, 1998 yılında Güzel Günler dizisiyle devam etti.

1999 yılında Alişan’ın başrolde oynadığı Aynalı Tahir dizisinde Kadir rolü ile tanınan Erkan Petekkaya, Aşkına Eşkıya, Bedel, Japon Gelin ve Taştan Kalp, Serseri gibi yapımlarda rol aldı.

Haberin Devamı

2005 yılında Köpek dizisinde Yılmaz karakteri başrolde oynayan Petekkaya, Beyaz İnci Televizyon Ödülleri'nde "En İyi Erkek Oyuncu" dalında aday gösterildi.
2005-2007 döneminde Beyaz Gelincik adlı televizyon dizisinde Adanalı zengin bir ailenin holding yöneticisi olan büyük oğlu Ömer’i canlandırmıştır.

2007 Ekim ayında başlayan Sessiz Fırtına adlı televizyon dizisinde Yiğit Sancaktar'ı canlandırmaktadır. Dizinin yayınına Mart 2008'de 19. bölümünün ardından son verilmiştir.

Petekkaya yine 2008 de başka bir dizide (Star TV) yer alarak Son Bahar adlı televiyon dizisinde Holding'de yönetici olan “Galip”'i canlandırmıştır. 2010 yılında da Hanımeli Sokağı adlı dizide oynamıştır.

Haberin Devamı

2010-2012 yılları arasında Öyle Bir Geçer Zaman ki adlı dizide Ali Kaptan adlı karakteri canlandırmıştır. Bu dizide acımasız bir kişiliği olan fakat daha sonraları yaptıklarından pişmanlık duymuş bir babayı oynayarak çok başarılı bir oyunculuk sergilemiş, ününü bir adım daha artırmıştır.

2007-2008 döneminde Arzum Onan ile birlikte rol aldığı Sessiz Fırtına adlı dizide Yiğit Sancaktar'ı oynadı. 2008'de Ayça Varlıer ile başrolü paylaştığı Son Bahar dizisinde Holding'de yönetici olan Galip Tümer'i canlandırdı.

Haberin Devamı

2012 yılında yayınlanmaya başlayan Dila Hanım adlı dizide Hatice Şendil ile başrolü paylaşmıştır. Oyuncu daha sonra Paramparça dizisinde Cihan karakteri ile izleyici karşısına çıktı. Son olarak Gel Dese Aşk dizisinde rol aldı.