Ebru Yaşar kimdir, nereli, kaç yaşında? Ebru Yaşar, Şarkılar Bizi Söyler'e konuk oluyor

Güncelleme Tarihi:

Ebru Yaşar kimdir, nereli, kaç yaşında Ebru Yaşar, Şarkılar Bizi Söylere konuk oluyor
Oluşturulma Tarihi: Haziran 18, 2022 10:22

Şarkılar Bizi Söyler, sezon finali ile 18 Haziran Cumartesi akşamı ekranlara gelecek. İzleyenlere keyifli müzik şöleni yaşatan programın bu haftaki konuklarından biri de Ebru Yaşar. Peki Ebru Yaşar kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte Ebru Yaşar hakkında merak edilenler...

Haberin Devamı

Albümleri ve seslendirdiği şarkılar ile adından söz ettiren şarkıcı Ebru Yaşar, Şarkılar Bizi Söyler programının bu haftaki konukları arasında. "Seni Anan Benim İçin Doğurmuş" adlı şarkı ile Türk müzik piyasasında en çok satan albüme imza atan ünlü şarkıcı, bu akşam sezon finali ile ekranlara gelecek programda performansı ile izleyenlere keyifli anlar yaşatacak. İşte Ebru Yaşar hakkında bilgiler...

EBRU YAŞAR KİMDİR?

Ağrılı memur bir ailenin çocuğu olan Ebru Yaşar, 8 Ağustos 1977'de Ankara'da doğdu. Liseyi bitirdikten sonra İstanbul'a geldi ve müzik hayatına başladı. İTÜ Türk Sanat Müziği Bölümü'nden mezun oldu. 1995 yılının Mayıs ayında Ebru Yaşar Bu Sahilde adlı ilk albümünü Burhan Çaçan'ın şirketinden piyasaya çıkardı. İkinci klip "Vurulur Düşlerim" şarkısına çekildi.

Haberin Devamı

1999 yılının Şubat ayında İbrahim Tatlıses'in yardımıyla Ebru Yaşar "Seni Anan Benim İçin Doğurmuş" adlı şarkısını piyasaya sürdü. Bu şarkı Türkiye genelinde büyük bir etki yarattı ve sanatçı kendini Türk müzik piyasasında ispatladı.

4 sene sonra yani 2003 senesinin Mayıs ayında Yaşar "Aşkımız Buraya Kadar" adlı albümünü çıkardı ve bu albümünden "Aşkımız Buraya Kadar", Yeminim Var" ve "O Değil" gibi birçok hit şarkıya imza attı. 2006 senesinin Haziran ayında Yaşar "Yeşillenirim" adlı albümünü piyasaya sürdü. Bu albüm Ebru Yaşar'ın en çok satan albümlerinden biri oldu.

27 Ekim 2008 tarihinde sanatcı İsmail YK ile düet yaptığı "Seni Seviyorum" adlı şarkıyı piyasaya çıkardı. Yeni albümüyle kendinden söz ettiren Ebru Yaşar "Seviyorum Seni" albümünün ikinci klibini hareketli "Eğer" parçasının yeni versiyonuna çekti. Son Olarak Sinan Akçıl imzalı "Kararsızım" adlı şarkıya klip çeken Ebru Yaşar yeni albüm hazırlıklarına da başladı.

24 Haziran 2011 Ebru Yaşar yeni albümü "Delidir" ile müzik dünyasına dönüş yaptı. Üç dilde (Türkçe, Kürtçe ve Arapça) yorumladığı çıkış şarkısı "Delidir", üç gün içerisinde elektronik ortamda 57.000 kişi tarafından dinlendi ve izlendi. 2012 yılının Haziran ayında kariyerindeki ilk single çalışması olan "Ağlayamıyorum"u yayınladı. 2013 yılının Nisan ayında "Sanat-ı Ebru" adlı albümünü piyasaya çıkardı.

Haberin Devamı

Aralık 2014 ise sadece dijital platformlarda çıkan "Cumartesi" isimli single çalışmasını yayımlamıştır. 17 Mayıs 2017'de yeni albümü "Haddinden Fazla"yı çıkardı. Albümün çıkış şarkısı Gülden Mutlu'ya ait "Nasıl Uyuyorsun" kliplendirildi. Aynı albümün son klibi "Öldüm Sahiden" adlı şarkıya çekildi. Daha sonra tekli single Tan Taşçı imzalı "Cumartesi" single çıkardı. Ebru Yaşar, 26 Haziran 2015 tarihinde işadamı Necat Gülseven ile evlendi. 2017 yılında da çiftin ikiz çocukları dünyaya geldi.

BAKMADAN GEÇME!