Bir Zamanlar Çukurova'nın Sabahattin'i Turgay Aydın kimdir?

Bir Zamanlar Çukurovanın Sabahattini Turgay Aydın kimdir

Adana'da geçen bir dönem dizisi olan Bir Zamanlar Çukurova'da 'Sabahattin' karakterine hayat veren ünlü oyuncu Turgay Aydın'ın kim olduğu, kariyeri ve özel yaşamı diziseverler tarafından merak ediliyor. Peki, Bir Zamanlar Çukurova'nın Sabahattin'i Turgay Aydın kimdir?

Haberin Devamı

Turgay Aydın şu sıralar, Bir Zamanlar Çukurova'nın Sabahattin'i olarak televizyonlarda boy gösteriyor. İşte, Turgay Aydın hakkında merak edilen detaylar...

1971'de Almanya'nın Darmstadt şehrinde dünyaya geldi. Alman Devlet Tiyatrosu'nda eğitimini tamamlayan Turgay Aydın, 1999 yapımı Kemal Sunal'ın da rol aldığı Propaganda filmi ile oyunculuğa adım attı.

Tiyatro ve sinemanın yanı sıra dizilerde de rol alan Turgay Aydın, bir dönem beğeniyle izlenen "Öyle Bir Geçer Zaman Ki" ve "Hatırla Sevgili" dizisindeki rolleriyle hatırlanıyor.

FOX TV'de ekranlara gelen "O Hayat Benim" ve dizilerinde "Umuda Kelepçe Vurulmaz"da da rol alan Turgay Aydın, son olarak Adana'da geçen bir dönem dizisi olan "Bir Zamanlar Çukurova"da "Sabahattin" karakteriyle izleyici karşısına çıkıyor.