Balkan Ninnisi nerede çekiliyor? Balkan Ninnisi dizisi oyuncuları kimler? İşte Balkan Ninnisi dizisinin çekildiği ülke ve iller hakkında bilgiler

Balkan Ninnisi nerede çekiliyor Balkan Ninnisi dizisi oyuncuları kimler İşte Balkan Ninnisi dizisinin çekildiği ülke ve iller hakkında bilgiler

Balkan Ninnisi çekim yerleri, dizinin ilk bölümü ile beraber izleyenlerin dikkatini çekti. 21 Haziran Salı akşamı yayın hayatına başlayan dizide Erdal Özyağcılar, Özlem Türkad, Merih Öztürk, Emre Bey gibi isimler yer alıyor. “Vardar Nehri’nin ikiye böldüğü Üsküp şehrinin bir yanındaki Mekedonları, diğer yanındaki Arnavut ve Türkler'in yaşamını ele alan dizide Ertan ve Jovanka’nın imkansız aşkı anlatılacak. TRT 1 ekranlarının yeni dizisi Balkan Ninnisi çekildiği ülke ve illerle de izleyenler tarafından ilgi gördü. Peki, Balkan Ninnisi nerede, hangi ülkede çekiliyor? İşte, Balkan Ninnisi dizisinin çekildiği yerler ve iller hakkında bilgiler.

Haberin Devamı

Balkan Ninnisi nerede çekiliyor? sorusu ekran başındakiler tarafından merak konusu oldu. Salı akşamları yayınlanacak olan Balkan Ninnisi ilk bölümü ile seyirci karşısına çıkıyor. Üsküp'te geçen Makedon ve Türk ailelerinin iki çocuğunun birbirlerine olan imkansız aşkını anlatacak dizinin yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca ve Volkan Kapkın üstleniyor.

BALKAN NİNNİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

TRT1 ekranlarında yayınlanan Balkan Ninnisi çekimlerine mayıs ayında Üsküp’te başladı. Dizinin ilerleyen bölümlerinin çekim yerleri ise merak konusu.

BALKAN NİNNİSİ OYUNCULARI KİMLER?

Sanat dünyasının usta isimleri Erdal Özyağcılar ve Özlem Türkad’ın, başrolleri Emre Bey ve Merih Öztürk’le paylaştığı dizide, Hakan Boyav, Can Kolukısa, Suzan Akbelge, Sarp Bozkurt, Gözde Çığacı, Deniz Gürkan, Emine Halil, Burak Rahman, Süleyman Kara, Kaan Turgut, Bennu Şahin ve Erman Saban rol alıyor.

Haberin Devamı

Balkan Ninnisi nerede çekiliyor Balkan Ninnisi dizisi oyuncuları kimler İşte Balkan Ninnisi dizisinin çekildiği ülke ve iller hakkında bilgiler

Dizi, Müzikleriyle De İlgi Odağı Olacak….

Senaryosunu Uğur Uzunok, Nurullah Sevimli, Abdülhamid Işık ve Esma Koç’un kaleme aldığı “Balkan Ninnisi”, yüzyıllardır nesilden nesile geçen ve çok sevilen Balkan ezgileriyle Türk eserlerini aynı potada buluşturuyor. Dizi, müzikleriyle de ilgi odağı olacak. “Balkan Ninnisi”nin müziklerini Alper Atakan yapacak.

BALKAN NİNNİSİ KONUSU NEDİR?

Vardar Nehri’nin ikiye böldüğü Üsküp şehrinde, nehrin bir tarafında Makedonlar; diğer tarafında Türkler ve Arnavutlar yaşamaktadır. Süleyman Usta ve ailesi, İki tarafı birleştiren Taş Köprü’den ismini alan köfteci dükkanını işletmektedir. Ailenin iki oğlundan biri olan Ertan; üniversiteyi bitirmiş, yurduna geri döner. Öte yanda annesi Elena’nın baskısıyla Viyana’da siyaset bilimi okuyan ve Ertan gibi şehre dönüş yapan Jovanka; istemediği, her detayı kendi iradesi dışında planlanmış bir hayatla yüzleşecektir. Jovanka, annesi Elena’nın otoritesinden sıyrılıp kendi hayatı uğruna mücadeleye girişeceği kısmın başındadır.

Haberin Devamı

“Balkan Ninnisi”, tam 600 yıl Osmanlı şehri olarak kalmış, bir tarafında Türk ve Arnavutların diğer yanında Makedonların yaşamlarını sürdürdüğü Üsküp’te, farklı milletlere mensup iki gencin, sevdaları uğruna imkansızı başarmak için verdikleri mücadelenin öyküsünü anlatıyor.

 

 

Haberle ilgili daha fazlası: